تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶

 

 

نیکنام حسینی‌پور با صدور پیام درگذشت محمدامین قانعی‌راد را تسلیت گفت.


​قانعی‌راد  وظیفه‌شناسانه در راه استقرار اخلاق علمی گام بر‌می‌داشت

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(آتی بوک) متن پیام نیكنام حسینی پور به شرح زیر است:«جامعه دانشگاهی كشور سوگوار مردی از نسلی است كه عمر گران‌بهای خود را صرف پژوهش و تعلیم و تعلم فرزندان این سرزمین كرد و دستآوردهای علمی – آموزشی ارزشمندی را برای كشور به یادگار گذاشت.

این استاد برجسته جامعه‌شناسی كه عضویت در هیئت علمی و همچنین داوری جایزه كتاب سال جمهوری اسلامی ایران را در كارنامه خود داشت، سال‌ها دغدغه‌مند ارتقای علمی كشور در حوزه‌های علوم‌انسانی و به‌یژه علوم‌اجتماعی بود؛ استوار و وظیفه‌شناسانه در راه استقرار اخلاق علمی در حوزه‌های دانشگاهی كشور گام بر‌می‌داشت! ونظرات خود را صریح با اهل سیاست درمیان می‌گذاشت راه‌برون رفت كشور از وضعیت فعلی را توجه جدی به علوم‌انسانی می‌دانست؛ در برابر فسادهای علمی به شدت واكنش نشان می‌داد و آن را مانع از توسعه و سودمندی علوم‌انسانی در ایران می‌دانست و در همه این موضوعات، صاحب اندیشه و چهره‌ای موثر و تاثیرگذار بود.

 

با نهایت تأثر ضایعه‌ درگذشت این استاد برجسته را به خانواده محترم ایشان، جامعه دانشگاهی كشور و همه همكاران و شاگردان آن استاد بزرگ تسلیت عرض می‌كنم و از خداوند متعال برای آن مرحوم، علوّ درجات و رحمت واسعه‌ الهی و برای بازماندگان، صبر و شكیبایی در تحمل این مصیبت را مسألت دارم. یاد و نام مردان بزرگی چون زنده یاد دكتر محمدامین قانعی‌راد تا ابد بر تارك اندیشه این مرز و بوم جاودان خواهد ماند و رهروان علم، راه این استاد ارزشمند را سرلوحه حركت خود قرار خواهند داد. 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.