تاریخ انتشار : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰

 

 

نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی» نوشته یوزه فن دایک، به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی برگزار می‌شود.

کتاب «فرهنگ اتصال» رونمایی و نقد می‌شود

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک) نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب «فرهنگ اتصال: تاریخ انتقادی رسانه‌های اجتماعی» با حضور حسین حسنی(مترجم کتاب)، محمد حسین ساعی(رئیس دانشکده ارتباطات صدا و سیما)، محمد خندان (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران) و مجید سلیمانی ساسانی (مدیر گروه مطالعات رسانه) برگزار می‌شود.

کتاب «فرهنگ اتصال» این ادعا را مطرح می‌کند که طی یک دهه گذشته، زندگی شخصی و حرفه‌ای آنها به تدریج با پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی انباشته شده است. پلتفرم‌هایی همانند فیسبوک، یوتیوب، ویکی‌پدیا و بسیاری از رسانههای دیگر به افراد امکان می‌دهد که از طریق به اشتراک‌گذاری محتوای ارتباطی و ابزار خویشتن، ساختن مسیرهای شغلی و لذت بردن از زندگی‌های اجتماعی آنلاین [با دیگران] اتصال برقرار کنند. در واقع، حضور گسترده پلتفرم‌ها افراد را بر می‌انگیزد تا بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و حرفه‌ای خود را به این محیط‌های آنلاین منتقل کنند.

این نشست چهارشنبه ۱۱ مهرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در سرای شهید آوینی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی به نشانی انتهای خیابان سمیه نرسیده به حافظ، حوزه هنری، برگزار خواهد شد.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.