تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۱

 

 

مجموعه داستان «پیامک­‌های تاریک»، اثر اسماعیل زرعی طی روزهای گذشته راهی بازار نشر شد.


«پیامک­‌های تاریک» اسماعیل زرعی منتشر شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک)،‌ «پیامک‌های تاریک» عنوان مجموعه داستانی از «اسماعیل زرعی» است که از سوی انتشارات دوات معاصر منتشر شد.
 
اسماعیل زرعی از جمله نویسندگان باسابقه کرمانشاهی است که در سال ۱۳۹۳ موفق به دریافت جایزه ادبی صادق هدایت شده است. زرعی ضمن غفلت نکردن از رئالیسم در نوشتن به مدرنیسم و پست مدرنیسم نیز گرایش دارد. از این نویسنده تا کنون ۲۱ عنوان اثر در عرصه داستان، شعر و پژوهش منتشر شده است.
 
 
در قسمتی از داستان «قبر اجاره­‌ای» از این اثر می‌خوانیم:
«تو اداره نمی‌توانست با كسی درد‌ِدل كند‌. می‌ترسيد بيشتر از اين به ريشش بخندند‌. تو خانه هم همكلامی نداشت‌. زن و بچه‌هاش مدت‌ها بود كه او را به دستِ فراموشی سپرده بودند‌. طوری رفتار می‌كردند كه انگار اصلاً حضور ندارد‌؛ در حقیقت از همان‌موقع که قبر خریده بود‌، مُرده حسابش کرده بودند‌. از آن‌طرف هم اگرچه دلش بی‌اندازه برای ديدن ملكش تنگ شده بود ولی از ترس‌ِ مواجه شدن با مدير گورستان و شنيدن حرف‌ها و اخطارهای ويرانگرش جرأتِ آفتابی شدن در آن حدود را نداشت‌؛ اما بيشتر از نوزده روز نتوانست این وضع را تحمل کند و خودش را از ديدار بزرگ‌ترين دلخوشی‌اش در زندگی محروم كند‌. ناچار برای اين‌كه به چشم نيايد بعدازظهر پنج‌شنبه از اداره بيرون زد‌.
قاطی جمعيتِ انبوهی شد كه به زيارتِ اهل قبور می‌رفتند‌. تو گورستان‌، دل در سينه‌اش می‌تپيد‌. با اين‌كه ابر‌ِ سرخ‌ رنگی آسمان را پوشانده بود و سوز سردی می‌وزيد‌، قطراتِ درشتِ عرق رو پيشانيش نشسته بود‌. چشم‌هاش دودو می‌زد‌.
وقتی به چند متری قبرش رسيد‌، نزديک بود از شادی بال درآورد اما ناگهان از آن­‌چه ديد‌، خشكش زد‌ و…»
 
مجموعه داستان «پیامک­‌های تاریک»، اثر اسماعیل زرعی در ۱۹۸ صفحه و به بهای ۱۵ هزارتومان از سوی انتشارات دوات معاصر منتشر شده است.
 
 
 
 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.