تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹

 

 

مطلبی، ضمن اعلام خبر رونمایی از نخستین سامانه امانت و فروش الکترونیکی کتاب «تکتاب» رونمایی می‌شود.


معرفی نخستین سامانه امانت و فروش الکترونیکی کتاب

 

داریوش مطلبی؛‌ مدیرعامل موسسه اندیشه فرزانگان خلاق در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(آتی بوک) درباره برگزاری نشست بررسی نخستین سامانه امانت و فروش الکترونیکی کتاب «تکتاب» همزمان با برگزاری سی‌و‌یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: سامانه تکتاب همزمان با چهارمین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه‌ یکشنبه(۱۶ اردیبهشت‌ماه) در سرای اهل قلم کمیته علمی فرهنگی سی‌و‌یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بررسی و به ناشران معرفی می‌شود.
 
این فعال حوزه نشر گفت: مطالعه برای طراحی سامانه امانت و فروش الکترونیکی کتاب «تکتاب» از سوی موسسه اندیشه فرزانگان خلاق، شرکت نگاشت اندیشه خلاق و با مشارکت جمعی از متخصصان و کارشناسان عرضه و محتوای الکترونیک از تابستان سال ۱۳۹۲ با هدف تولید و عرضه محتوای الکترونیک آغاز شد.  

به گفته وی، براساس مطالعات ملی و بین‌المللی سامانه تکتاب طراحی و پیاده‌سازی شده است. سامانه «تکتاب» ضمن فراهم‌سازی بستر نشر الکترونیک و حفظ امنیت محتوا امکان دسترسی به محدود به آثار منتشر شده را برای دانشجویان و استادان دانشگاه بدون محدودیت مکانی و زمانی و با کمترین هزینه فراهم می‌کند.

این کارشناس صنعت چاپ و نشر هدف از طراحی سامانه تکتاب را ارائه خدمات به جامعه نشر اعلام کرد و ادامه داد: تکتاب، نخستین سامانه امانت محتوا در کشور است که از قابلیت فروش برخوردارد است.    

 

داریوش مطلبی، ریاست این پنل را برعهده دارد و یعقوب نوروزی و مهدی علی‌پور حافظی در این آیین حضور دارند.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.