در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود

 

تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵

 

 

دو کتاب «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا» در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب معرفی و بررسی می‌شود.


معرفی دو کتاب «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا»

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(آتی بوک)، سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب چهارشنبه ۲۰ تیر میزبان معرفی و بررسی دو کتاب با نام‌های «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و «خاطرات آنکارا» است.

در این نشست بهمن حسین‌پور، مرتضی دامن‌پاک جامی و حسن علی‌بخشی حضور دارند و درباره این کتاب به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

بهمن حسین‌پور که از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۱ به مدت چهار سال سفیر ایران در ترکیه بود، خاطرات خود از چند سال حضور در این کشور را به صورت کتابی مصور منتشر کرد. کتاب سفیر سابق ایران در ترکیه شامل پیشگفتار، مقدمه، ۹ فصل و آلبومی از تصاویر مربوط به دوران فعالیت حسین پور در ترکیه است.

آشنایی اجمالی با ترکیه و اهمیت روابط با این کشور، معرفی نگارنده، ورود به ترکیه و شرح خاطرات، اولین اقدامات ضروری در سال اول ماموریت، پروژه هایی که به نتیجه نرسید، اقدامات انجام گرفته در روابط دوجانبه، استفاده از دیپلماسی عمومی، امور مربوط به ایرانیان مقیم و نگاهی به روند مناسبات ایران و ترکیه فصل‌های تشکیل دهنده کتاب هستند.

«سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» نوشته بهمن حسین‌پور نیز حاصل تجربه سال‌ها فعالیت یکی از دیپلمات‌های موفق ایران در کشورهای خارجی است که به‌اختصار آگاهی‌هایی را در مورد طراحی و استفاده مطلوب از دیپلماسی اقتصادی در عرصه سیاست خارجی و بررسی و شناخت تجارب سایر کشورها به دست می‌دهد و دیپلمات‌های ایران می‌توانند اطلاعات سودمندی را در زمینه نحوه سرمایه‌گذاری در کشورهای خارجی از این کتاب دریافت کنند. مؤلف بر آن است تا با کمک این کتاب دیپلمات‌های کشورمان گامی ارزنده در جهت توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر بردارد.

این نشست چهارشنبه ۲۰ تیر ساعت ۱۱ تا ۱۳ در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ واقع شده است.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.