با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

 

تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴

 

 

​جلسه بررسی مسائل و مشکلات هنرمندان و حوزه فرهنگ و هنرمنطقه آزاد اروند (خرمشهر و آبادان) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل منطقه آزاد اروند برگزار شد.


مسائل حوزه فرهنگ و هنر منطقه آزاد اروند بررسی شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(آتی بوک) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در این جلسه گفت: خرمشهر و آبادان شهرهایی هستند که در ذهن مردم کشور به‌عنوان نماد مقاومت ایران نقش بسته است.
 
وی با تاکید بر توجه به هنرمندان این منطقه ادامه داد: معاونت‌ها و بخش‌های مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با نگاه راهبردی به بررسی مسائل و مشکلات اصحاب فرهنگ و هنر خرمشهر و آبادان بپردازند.
 
صالحی در عین حال تصریح کرد: معاونت‌های تخصصی وزارتخانه با در نظر گرفتن وظایف و اختیارات حوزه خود در سفرهای اختصاصی به این شهرها، ظرفیت‌های فرهنگی و هنری را شناسایی و براین اساس اقدامات لازم در راستای رفع مشکلات فرهنگی و هنری و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی منطقه آزاد اروند را انجام دهند.
 
وزیر فرهنگ  و ارشاد اسلامی ادامه داد: معاونت‌های تخصصی وزارتخانه متناسب با وظایف محوله به خرمشهر و آبادان سفر کرده و از نزدیک مزیت­ها، ظرفیت­ها و مسائل فرهنگی و هنری این مناطق را بررسی و راهکارهای لازم را ارائه دهند.
 
 این جلسه در راستای سفر اسفند سال گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منطقه آزاد اروند و قول مساعد وی به اصحاب فرهنگ و هنر این منطقه برای حل مسائل و مشکلات آن‌ها برگزار شد.

در این جلسه زمانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد اروند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند و معاونان فرهنگی، هنری، توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی، مدیرعامل صندوق هنر، مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد سلامی حضور داشتند.

در این نشست مقرر شد براساس برنامه­های معاونت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و منطقه آزاد اروند تفاهم‌نامه همکاری‌های فرهنگی و هنری منعقد شود.

منطقه آزاد اروند همچنین متعهد به ایجاد زیر ساخت‌های لازم برای تکمیل فضاهای فرهنگی و هنری مانند سالن‌های نمایش، سینما و … شد.

 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.