تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸

 

 

با پایان مهلت ارسال اثر به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره»، حدود ۱۰۰۰ اثر از ۲۱۵ شرکت‌کننده در این رویداد ادبی و فرهنگی بازخوانی می‌شوند.

مرحله بازخوانی آثار شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» آغاز شد

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک)، مرحله بازخوانی آثار راه یافته به شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» با شرکت ۲۱۵ شرکت‌کننده از سراسر کشور آغاز شد.

در این دوره از این رویداد ادبی حدود ۱۰۰۰ اثر در سه بخش شعر و داستان و بخش ویژه‌ای با محوریت «مدح پیامبر و وحدت» به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. ۹۸ نفر از شاعران و نویسندگان متقاضی خانم و ۱۱۷ نفر از شرکت‌کنندگان در شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره، آقا هستند.

همچنین استان‌های تهران و قم با بیشترین تعداد شرکت‌کننده در صدر فهرست استان‌ها قرار دارند. این آمار در حالی است که در دوره شانزدهم جشنواره شعر و داستان جوان سوره، شرط سنی شرکت‌کنندگان از ۳۰ به ۲۵ سال کاهش یافته است.

شانزدهمین جشنواره شعر و داستان «جوان سوره» به همت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با همکاری مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ۱۲ و ۱۳ آذر ماه در شهر رشت برگزار می‌شود. این جشنواره پیش از این به برگزاری کارگاه‌های تخصصی شعر و داستان در بیش از ۱۰ مرکز استان با حضور اساتید مجرب و شناخته شده ادبیات اقدام کرده است.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.