آتی بوک گزارش می‌دهد:

 

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰

 

 

استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب‌های فروخته شده و همچنین بهای کتاب‌های به‌فروش رفته تا پایان روز نخست تابستانه کتاب بوده‌اند.


فروش بیش از 700 میلیون تومان کتاب در نخستین روز تابستانه کتاب

 

 به گزارش خبرگزاری کتاب تهران(آتی بوک)، سومین طرح تابستانه کتاب، صبح روز گذشته؛ سه‌شنبه ۳۰ مردادماه در سراسر کشور آغاز شد و ۷۱۷ کتاب‌فروشی (۵۵۱ کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها و ۱۶۶ کتاب‌فروشی در شهرستان‌های دیگر) فروش کتاب با ارائه تخفیف‌های ۱۵ تا ۲۵ درصدی را آغاز کردند.

مطابق با آمار ثبت شده در روز نخست از این طرح، کتاب‌فروشان عضو موفق به فروش ۲۹ هزار و ۴۵۶ نسخه کتاب به بهای ۷ میلیارد و ۲۵۷ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۸۳۱ ریال کتاب شدند که در این زمینه، آمارها به تفکیک استان‌ها در سامانه تابستانه کتاب قابل دسترسی است.

براساس این اطلاعات استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان پرفروش‌ترین استان‌ها بر اساس تعداد کتاب‌های فروخته شده و همچنین بهای کتاب‌های به‌فروش رفته بوده‌اند. جداول رتبه‌بندی فروش ۱۰ استان اول را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 


رتبه پرفروش‌‌ترین‌ها بر اساس تعداد کتاب پرفروش‌‌ترین‌ها بر اساس مبلغ فروش
۱ تهران تهران
۲ خراسان رضوی خراسان رضوی
۳ اصفهان اصفهان
۴ فارس گیلان
۵ گیلان فارس
۶ خوزستان خوزستان
۷ قم قم
۸ مازندران آذربایجان شرقی
۹ آذربایجان شرقی مازندران
۱۰ کرمان کرمان

 

 

همچنین پرفروش‌ترین کتاب‌فروشی‌ها در نخستین روز از طرح تابستانه کتاب، عبارت بودند از:

 


رتبه پرفروش‌‌ترین‌ کتاب‌فروشی‌ها
۱ پردیس کتاب مشهد
۲ کتاب محام اهواز
۳ کتاب آبان مشهد
۴ شهرکتاب ساری
۵ شهرکتاب مرکزی تهران
۶ شهرکتاب هفت‌حوض تهران
۷ بچه‌های کتاب شیراز
۸ کتاب فرازمند رشت
۹ ماهان کتاب کرمان
۱۰ شهر کتاب تبریز

 

 

مطابق با اعلام خانه کتاب، تابستانه کتاب۹۷ از سه شنبه ۳۰ مردادماه در کتابفروشی‌های عضو طرح در سراسر کشور آغاز شد و در تهران به مدت ۷ روز و در سایر شهرها و شهرستان‌‌ها به مدت ۱۰ روز برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند در ایام برگزاری طرح با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های عضو، کتاب‌های تالیفی مورد علاقه خود را با تخفیف ۲۵درصد و کتاب‌های ترجمه‌ای را با تخفیف ۱۵ درصد تا سقف ۱۰۰ هزارتومان خریداری کنند.

 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.