تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰

 

 

اتحادیه ناشران آمریکایی فروش کتاب‌های الکترونیک سایت آمازون را در سال جدید اعلام کرد. فروش آمازون بیشتر از مجموعه ناشران آمریکایی بوده است.


فروش آمازون بالاتر از ناشران آمریکایی

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک)  به نقل از فوربس، اتحادیه ناشران آمریکا از فروش بالای کتاب الکترونیک در فروشگاه آنلاین آمازون خبر می‌دهد. در گزارش سالیانه این اتحادیه آورده شده است که میزان فروش و دانلود کتاب الکترونیک در سایت آمازون در دو سال اخیر رشد داشته است.

بر اساس این گزارش میزان فروش کتاب الکترونیک در سال ۲۰۱۷ و نیمه اول سال ۲۰۱۸ حدود ۱۱درصد رشد داشته است که در مورد فروش کتاب‌های صوتی نیز رشد قابل توجه ۳۶درصد دیده می‌شود.

افزایش فروش کتاب‌ در سایت آمازون در حالی از سوی اتحادیه ناشران منتشر شده است که در گزارش مشابهی از همین اتحادیه میزان درآمد ناشران آمریکایی را ۲۶ میلیارد دلار اعلام کرده بود ولی داده‌های به دست آمده از حدود ۱۱۰۰ ناشر آمریکایی نشان می‌دهد آنها نسبت به آمازون درآمد کمتری داشتند.

طبق اعلام این اتحادیه آمازون در فروش کتاب‌های الکترونیک و صوتی نسبت به دیگر ناشران آمریکایی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ رشد داشته است. میزان فروش کتاب‌های الکترونیک ناشران آمریکایی در سال ۲۰۱۷ رشد داشته است ولی در سال ۲۰۱۸ با افت مواجه شده است.

درآمد ناشران آمریکایی در چهار ماه ابتدایی سال ۲۰۱۸ نسبت به زمان مشابه آن در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۶درصد فروش داشته است که رقمی معادل ۱۷۲ میلیون دلار می‌شود. میزان درآمد این ناشران در ماه آوریل ۲۰۱۸ در اوج خود قرار داشته است.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.