دانلود کتاب چگونه فیلسوف شویم

۵ (۱۰۰%) ۱ vote

دانلود چگونه فیلسوف شویم

دانلود کتاب چگونه فیلسوف شویم

دانلود کتاب فلسفی

اگر می خواهید فیلسوف شوید ، باید تا آن جا که می توانید بکوشید تا خود را رها کند از شر اعتقاداتی که فقط به زمان و مکان آموزشتان وابسته است و به آن چه والدین و معلمانتان گفته اند. هیچ کس نمی تواند کاملا چنین کند و فیلسوفی کامل باشد ؛ اما اگر بخواهیم ، همه می توانیم تا اندازه ای انجامش دهیم . شاید بپرسید : « اما چرا باید بخواهیم چنین کنیم ؟ »
چندین دلیل مختلف هست . یکی از آن ها این که عقاید نامعقول پیوند دارد با جنگ و اشکال دیگر نزاع خشونت آمیز .
یگانه راهی که جامعه مدتی مدید بی نزاع خشونت آمیز می تواند بپاید با برقراری عدالت اجتماعی است .

و اگر هر کسی را متقاعد کنند که از هم نوعانش برتر است ، عدالت اجتماعی در نظرش بی عدالتی می نماید . عدالت میان طبقات دشوار است ، جایی که طبقه ای هست که خود را دارای حقی می داند بیشتر از سهم متناسب از قدرت یا ثروت .

عدالت میان ملل فقط از طریق قدرت ممالک بی طرف ممکن است ؛ زیرا هر ملت به برتری بیشتر خود اعتقاد دارد . عدالت میان آیین ها حتی دشوارتر است ؛ زیرا پیرو هر آیین اعتقاد راسخ دارد که حقیقت در همه مهم ترین موضوعات در انحصارش است . اگر نگرش فلسفی رایج تر بود ، از آن چه هست بی اندازه آسان تر می شد که مناقشات را دوستانه و عادلانه رفع کنیم .

دومین دلیل برای این که بخواهید فلسفی باشید آن است که معمولا اعتقادات خطا شما را قادر نمی کند که مقصودهایتان را به عمل درآورید .
در قرون وسطا ، هنگامی که نوعی بیماری مهلک همه گیر حادث می شد ، مردمان در کلیساها ازدحام می کردند تا دعا کنند و گمان می‌کردند که دیانتشان خدا را بر آن می‌دارد که رحم کند؛ اما در واقع …

برای دانلود کتاب چگونه فیلسوف شویم ، به لینک زیر مراجعه نمائید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : برتراند راسل/امیرکشفی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : ۶۶۵ کیلوبایت

منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com
برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.