دانلود کتاب صوتی مردی که هیچ بود

دانلود کتاب صوتی مردی که هیچ بود

کتاب صوتی «مردی که هیچ بود» اثر زنده‌‏یاد «مرتضی احمدی»، بازیگر، خواننده، نویسنده و گوینده‌‏ی ایرانی است. این کتاب نخستین‌‏بار در سال ۱۳۹۳ به چاپ رسید. داستان صوتی مردی که هیچ بود، روایتی از تهران قدیم و تهرانی‌‏های قدیم است که نویسنده، مرتضی احمدی آن را با گویش تهرانی و قلم زیبای خود به نگارش درآورده و گوینده‎ی داستان، شاهین اعلایی نژاد آن را با لحن دل‏نشین تهرانی روایت کرده است. این داستان صوتی، روایتگر یکی از تهرانی‌‏های قدیم و زیر و بم زندگی‌‏اش است.

توصیفات گویا و زنده‌‏ی مرتضی احمدی و فضاسازی سرزنده و طنز او، «مردی که هیچ بود» را به روایتی دوست‌‏داشتنی و دل‏پذیر مبدل کرده که مانند ترانه‌‏های ماندگار وی، برآمده از قلب و جانش است.

خلاصه‌ای از کتاب صوتی مردی که هیچ بود:

به بخش‏‌هایی از داستان صوتی مردی که هیچ بود اثر مرتضی احمدی گوش می‏‌سپاریم:

«تو خاک و خلا و گل و شلای تهران وول می‏‌خوردیم و روز به ‏روز لندوک‏تر و دیلاق‏تر می‌‏شدیم. پنج شش نفر و مال یه محل و یه کوچه بودیم و تو یه مدرسه درس می‏‌خوندیم.

کلاس ششم مدرسه‏‌ی قندی تو خانی‌‏آباد. پشت اون نیمکتای زهوار در رفته و رنگ‏ و رو رفته، که تا روشون می‏‌نشستیم یا جابه‌‏جا می‏‌شدیم، جرق و جروق و ناله‌‏ش درمی‌‏اومد، اونم آخرای کلاس. هیچی‏مون مث هم نبود و کلی با هم فرق داشتیم. هر کدوممون اخلاق خودمونو داشتیم.

جونورای جورواجوری بودیم. هر نفر واسه خودش یه سازی رو کوک می‌‏کرد. قلق خاصی هم داشتیم. فقط قد و قواره‌‏هامون و سر و شکلمون با هم یه‌‏دست نبود و با هم نمی‌‏خوند.

یه‏‌بار با هم دیگه کل‌‏کل و کتک‌‏کاری و تو سر و کله زدن مث بقیه‌‏ی بچه‌‏ها نکردیم. تو روی هم‏دیگه واینستادیم و هم‏نفس بودیم. جنسامون خرده‌‏شیشه نداشت. بی‌‏اشکل بودیم و روراست، بی‏ شیله‌‏پیله. هیچ‌‏چیز و هیچ‏کس نمی‏تونست بین ما جدایی بندازه.

خرید آنلاین و دانلود کتاب صوتی مردی که هیچ بود ، از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : مرتضی احمدی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : ۱۱۲ مگابایت

منبع : وبسایت نوار


برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.