دانلود کتاب صوتی انگار خودم نیستم

دانلود کتاب صوتی انگار خودم نیستم

کتاب صوتی «انگار خودم نیستم» اثر منتقد سینما و نویسنده‌ی جوان و پرکار کشورمان یاسمن خلیلی‌فرد می‌باشد. نگارش این رمان در اسفندماه سال ۹۴ به پایان رسید، در دی ماه سال ۹۶ منتشر شد و در اسفندماه همان سال به چاپ دوم رسید.
خلاصه‌ای از کتاب صوتی انگار خودم نیستم:
در این کتاب، حضور افراد مختلف را می‌بینیم که سال‌ها در کنار یکدیگر زندگی کرده‌ و پس از گذشت مدتی به این نتیجه رسیده‌اند که درک عمیقی از احوالات هم ندارند و باتوجه به نزدیک بودن به هم، بسیار از هم دورند. عدم گفت‌وگو، عدم شناخت، بی‌اعتمادی، خیانت و… از جمله عنوان‌های تاثیرگذار در شکل‌گیری روابط شخصیت‌های این کتاب و نوع زندگی آن‌هاست.

طوری که آن‌ها گاهی نمی‌دانند که به طور کلی چه چیزی از زندگی می‌خواهند و آیا می‌توان «روشنفکری» را سایه‌بانی برای بی‌فکری‌ها و خطاهای روشنی که مخاطب در کتاب با آن‌ها مواجه است، در نظر گرفت؟

شاید مهم‌ترین دلیلی که این کتاب را پرمخاطب کرده است، همذات‌پنداری قوی آن با حالات مخاطبان و شنوندگان این داستان است؛ همه‌ی ما در طول زندگی خود با تغییرات درونی و برونی بسیاری روبرو می‌شویم و به خوبی می‌دانیم که این تغییرات بر روابط ما و آدم‌های دوروبرمان تاثیر می‌گذارند.

شاید بشود گفت در طول داستان نویسنده با توجه به میانگین سنی کمی که دارد، به خوبی توانسته است «خوب برخورد کردن» و «خوب تصمیم گرفتن» را به‌طور هوشمندانه به مخاطب بیاموزد. چرا که او با «روابط» سروکار دارد و هرگز نگاه برتری نسبت به کارکترهای مرد یا زن داستانش نداشته است.

بنابراین حتی با حضور چند راوی در این رمان، خط فکری خلیلی‌فرد تغییر نکرده و ترازوی سنجش خصوصیات شخصیت‌هایش هرگز تحت تاثیر نگاهی منفرد یا به طور مثال فمینیستی قرار نگرفته است، که این خود از برترین ویژگی‌های این کتاب محسوب می‌شود.

از طرف دیگر توانایی نویسنده در خلق روابط و نوع ارتباط افراد با یکدیگر، از کمترین خطایی برخوردار و همه‌چیز با دقت بسیاری در روند داستان چیده شده است. ایجاد تصویر ذهنی، انتخاب واژه‌های تاثیرگذار درست و داستانی روان و بسیار رئال، کتاب پیش رو را خواندنی و در الویت نسبت به کتاب‌های داستانی دیگر قرار داده است.

خرید آنلاین و دانلود کتاب صوتی انگار خودم نیستم ، از کلید زیر :دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : یاسمن خلیلی‌فرد
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : ۶۱۳ مگابایت

منبع : سایت نوار


برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.