دانلود کتاب داستان بوی برف

دانلود کتاب داستان بوی برف

بوی برف قصه زندگی آدم‌های همین جاست، کسانی که اینجا به دنیا آمده و زندگی کرده‌اند. قصه کاتبی که تاریخ به تحریف ننوشت و به امر والی، دست‌هایش را در ایالت خراسان جا گذاشت و به گیلان گریخت.
در برشی از این داستان می خوانیم :
هوا بوی یخ زده و سرد پیراهن جاجان را می دهد . پیراهنی که پارچه اش را پنجاه شصت سال پیش جد بزرگ ما یحیی خان در آخرین روزهای گرم تابستان ، چند ماه پیش از این که یاغی بشود و با یک گروه ده بیست نفره بزند به جنگل و بعدها جنازه ی یخ زده و بی سرش پیدا بشود ، از دلال تُرک قماش در تجارتخانه برادران آوانسیان در بازار رشت خریده .

دلال ترک وقتی پارچه را در بقچه بته جقه ای گلبهی رنگ می پیچید تا دودستی تقدیم کند ، به حساب آن که « یاور» در نظمیه هوای او را داشته باشد ، پولش را نخواسته بود بگیرد و چند قدم هم پشت سر یحیی خان آمده و زبان ریخته بود که : « چوخ موبارک اوسون یاور » و مادربزرگ همیشه این ماجرا را طوری تعریف می کرد که انگار همین دیروز بود که یحیی خان ، بقچه زیربغل ، بی موقع برگشت به خانه و تا صدای پاش توی هشتی پیچید ، عزیزه جان بیست و چهار ساله اول دو بافه ی بلند مو را از پشت کشید جلو ، انداخت روی سینه و بعد با دو دست آرام زد روی دوگونه اش که گل بیندازد ، طوری که پسند شوهرش بود و بعد رفت به طرف در اتاق ..

لازم به ذکر است کتاب داستان بوی برف در سایت انتشارات ققنوس ، به منظور دانلود رایگان در دسترس عموم قرار گرفته .

دانلود کتاب داستان بوی برف ، از کلید زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : شهلا شهابیان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : ۶۷۷ کیلوبایت

رمز فایل : www.takbook.com
برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.