تحولات سیاسی در ایالات متحد آمریکا
این کتاب برآن است تا فضای متغیر سیاسی آمریکا را در عصر ریاست جمهوری کارتر و ریگان و نیز برنامه های سیاسی متفاوت آنها را مورد بررسی قرار دهد. علاوه بر آن قصد بر این است که مسائلی چون احیای قدرت کنگره و رشد فردگرایی سیاسی، عملکرد هیئت دولت، مبارزه برای کسب رهبری ملی، رواج دوباره روحیه جمهوری خواهانه و محافظه کارانه، سرشت متغیر دیوان عالی کشور، رشد سیاست های قومی و نژادی، نفوذ رو به کاهش اتحادیه کارگری، و الزامات رشد در کمربند آفتابی غرب و جنوب کشور مورد بحث قرار گیرد و نیز ارزیابیهایی از دگرگونی سیاست خارجی آمریکا و موفقیت ضد انقلاب ریگان عرضه شود. به علاوه، تحلیلی نیز از “رسوایی ایران-کنتراگیت” سالهای ۱۹۸۶ – ۱۹۸۷ در این کتاب به نظر خوانندگان خواهد رسید.

از متن کتاب:

در تکوین سیاسی آمریکا سه عامل نقش تعیین کننده ای ایفا کرده اند که عبارتند از: جغرافیای کشور، تنوع نژادی و مذهبی و منطقه ای، و سابقه فرهنگی و تاریخی تشکیل این کشور و رشد اولیه آن.

آمریکای امروز شامل ۵۰ ایالت است با مساحتی بالغ بر ۹ میلیون کیلومتر مربع، یعنی منطقه ای به وسعت بیش از ۵ برابر مجموع مساحت های دوازده کشور عضو جامعه اروپا. جمعیت آمریکا به نسبت مساحت آن زیاد نیست. طبق سرشماری سال ۱۹۸۵، جمعیت این کشور بالغ بر ۲۳۸ میلیون نفر بوده است. حال آنکه جمعیت آن دوازده کشور عضو جامعه اروپا از ۳۱۹ میلیون نفر نیز تجاوز می کند. اما جمعیت آمریکا آمیزه غریبی است از گروههای نژادی، قومی و مذهبی مختلف…

حق تکثیر: علمی و فرهنگی، ۱۳۶۹

» کتابناکهای مرتبط:
اندیشه های مارکسیستی
درباره ی مالیات جنسی
روان شناسی سیاسی

نسخه ها

حجم: ۵ مگابایت

دریافت ها: ۹۵

تعداد صفحات: ۳۰۲

۵ / ۵


با ۶ رای

دانلود

دیدگاه‌ها: ۰

۱۳۹۷/۱۲/۰۱درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.