اسرار محاکمه قاضی محمد و یارانش

شرح محاکمه رهبران جنبش ملی کردستان در دادگاههای فرمایشی پهلوی و ترس و وحشت امپریالیزم جهانی، علی الخصوص امپریالیزم آمریکا از جنبش رهایی بخش مردم کرد و رهبری داهیانه قاضی های مخلص و جان فدا به صورت نه یک داستان گذرا و یا نقل روایت بلکه در قالب یک تراژدی ملی جان گرفت و تار و پود تاریخ کهن را درنوردید و انقلابی عظیم از نظر فرهنگی و سیاسی در جامعه کرد به وجود آورد که بعدها نیز بارها از آن الهام گرفته شده است.

کتاب محاکمه قاضی ها مبنی بر اسناد محکم و مسجلی است که از آرشیو سرویس های جاسوسی و امنیتی شوروی سابق به وسیله دوستان و همفکران نویسنده استخراج گردیده و صحت و سقم آن به صداقت و پاکدامنی و ایمان رهبران شهید مردم کرد است.

اسرار محاکمه پیشوا قاضی محمد و یارانش محمدحسین خان سیف قاضی (وزیر جنگ حکومت کردستان) و ابوالقاسم صدر قاضی (نماینده مجلس کردستان در سال ۱۳۲۴) شامل وقایع و اسرار مکتوبه ای است که سیمای حقیقی خادمین و مغرضین و طرز فکر آنان را نشان خواهد داد. این کتاب توسط مرحوم دکتر رحیم سیف قاضی به چهار زبان کردی، روسی، عربی، ترکی آذری نوشته و به چاپ رسیده است.

این کتاب اولین بار در سال ۱۳۵۹ پس از پیروزی انقلاب در تهران به چاپ رسید که تا قبل از آن رژیم پهلوی مانع از چاپ کوچکترین مطلبی در مورد قاضی ها و جمهوری کردستان می شد و حساسیت خاصی نسبت به این مسئله داشت.

» کتابناکهای مرتبط:
روزنامه قانون
کوبا ، هندوستان ، ایران
در حاشیه سیاست خارجی: از دوران نهضت ملی تا انقلاب

نسخه ها

حجم: ۸ مگابایت

دریافت ها: ۱۲۶

تعداد صفحات: ۱۴۷

۴ / ۵


با ۹ رای

دانلود

دیدگاه‌ها: ۳

۱۳۹۷/۱۱/۱۹درج دیدگاه مختص اعضا است! برای ورود به حساب خود اینجا و برای عضویت اینجا کلیک کنید.برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.