n82772607-72069136

  • ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
  • ۸:۵۴

ورود دادستانی کرمان به عرصه مبارزه با سوء استفاده کنندگان از کارت های بازرگانی

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی کرمان از مشارکت دادستانی در امر مبارزه با سوء استفاده کنندگان از کارت های بازرگانی خبر داد.
آقای دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب کرمان ، در جلسه مشترک با مدیر کل امور مالیاتی استان و رئیس پلیس آگاهی با اشاره به مشکلاتی که برای برخی افراد در نتیجه سوء استفاده افراد سود جو از کارت های بازرگانی به وجود آمده است، خواستار یافتن راهی برای حل این مشکل و برخورد جدی با متخلفان
شد.
وی ضمن اعلام آمادگی در زمینه همکاری های دوجانبه با اداره کل امور مالیاتی استان، در خصوص معضل سوء استفاده از کارت های بازرگانی اظهار داشت: دستگاه قضایی از تمام قدرت و امکاناتش برای برخورد با این پدیده شوم استفاده می کند.
سالاری سوء استفاده از کارت های بازرگانی صادر شده توسط افرادی که بازرگان نیستند را تضییع حقوق عمومی و بیت المال دانست و گفت : دادستانی به عنوان مدعی العموم قطعا» در این پرونده ها ورود خواهد کرد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمان با اشاره به این که سوء استفاده از کارت های بازرگانی زمینه بروز فساد اقتصادی است ، اظهار داشت : دستگاه های اجرایی صادر کننده کارتهای بازرگانی باید وظیفه قانونی خود را انجام دهند تا حق و حقوق دولت تضییع نشود.
در ادامه سرهنگ حسن پور، رئیس پلیس آگاهی استان کرمان ، ضمن اعلام آمادگی برای همکاری و تعامل در زمینه برخورد با سوء استفاده کنندگان از کارت های بازرگانی خاطرنشان کرد: مهمترین هدف ما درحوزه مبارزه با جرایم اقتصادی ایجاد امنیت اقتصادی است که تعامل دو سویه میان پلیس و دستگاه های اجرایی استان در تحقق این هدف نقش بسزایی دارد .
وی از تشکیل اداره مبارزه با جرایم اقتصادی در نیروی انتظامی خبر داد و افزود : این اداره صرفا» پیگیر امور مربوط به مبارزه با تخلفات اقتصادی است.
آقای محمد سلمانی، مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان نیز با اشاره به این که برخی سودجویان با سوءاستفاده از کارت بازرگانی سایر افراد مشکلات زیادی را به وجود آورده اند ، اظهار داشت : این افراد با کارت بازرگانی دیگران اقدام به واردات و صادرات کالا کرده اند اما حق و حقوق دولت را پرداخت نکرده اند .
وی با بیان اینکه مطابق قانون مالیاتهای مستقیم، کارت بازرگانی باید برای کسی صادر شود که صرفا در امر صادرات و واردات مشغول به کار است، اظهار داشت: بخش عمده ای از معوقات مالیاتی مربوط به کارتهای بازرگانی است که توسط افراد سودجو مورد استفاده قرار گرفته و در حقیقت مودی اصلی که مبادرت به تجارت کرده قابل شناسایی نیست.
آقای سلمانی تصریح کرد: در حال حاضر با استناد به قانون مالیات های مستقیم، برای صدور و یا تمدید کارت بازرگانی می باید از اداره کل امور مالیاتی استعلام شود.
وی خاطرنشان کرد : در سال‌های گذشته موارد متعددی از این قبیل سودجویی‌ها در استان اتفاق افتاده است که حاصل آن معوقات بسیار بالای مالیاتی برای استان است .
مدیر کل امور مالیاتی استان کرمان با بیان اینکه در سال‌های اخیر اقداماتی را در جهت مطالبه مالیات از صاحبان اصلی کالاها انجام شده است ، اظهار داشت: مشکل اصلی کار، مربوط به نقایص قانونی است که امیدواریم با اتخاذ تصمیم‌های درست، جلوی بخش بزرگی از فرارهای مالیاتی در کشور و استان گرفته شود .

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.