22

  • ۱۳ مرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۵۸

همایش فرهنگ ترافیک در شهر کرمان برگزار شد

 

 

 

همایش فرهنگ ترافیک در تالار برق شهر کرمان برگزار شد.
آقای  سید مصطفی آیت اللهی موسوی  معاون امور عمران استانداری کرمان  در این همایش گفت: استان کرمان با حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه، از حیث طول راه های موجود، رتبه سوم در کشور را دارد و متأسفانه در سال ۹۶ از حیث تلفات جاده ای در کشور، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: با وجود پراکندگی و وسعت مسیر و از طرف دیگر وجود امکانات راهنمایی و رانندگی و نیز امکانات جاده ای، متأسفانه تعداد تلفات حوادث رانندگی در استان کرمان زیاد است.
معاون امور عمران استانداری کرمان گفت: در سال گذشته با وقوع تعداد سه هزار و ۱۲۲ مورد تصادف در جاده های برون شهری استان، ۸۶۰ نفر جان خود را از دست داده اند که همین امر زمینه تشکیل کمیسیون ایمنی راه ها در معاونت امور عمرانی استان را به عنوان یک ضرورت و با حضور تمامی دستگاه های اجرایی در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیک فراهم کرده است.
آقای آیت اللهی موسوی در ادامه با اشاره به نقش عوامل انسانی در اغلب حوادث جاده ای افزود: بخش عمده کار در حوادث رانندگی مربوط به کسانی است که پشت فرمان قرار می گیرند و لذا توصیه ما به مردم و بخصوص رانندگان وسیله حمل و نقل عمومی این است که حتما قبل از رانندگی، استراحت کنند و با رعایت قوانین و مقررات، به کاهش تلفات و حوادث کمک کنند.
فرمانده پلیس راه استان کرمان نیز گفت: مهمترین عامل حوادث جاده ای انسان است و علیرغم اینکه جاده و خودرو ایمن و باکیفیت حق مردم است ولی بسیاری از تلفات جاده ای استان مربوط به بزرگراه ها و ماشین های باکیفیت و احیانا گرانقیمت بوده است.
سرهنگ یوسف نجفی افزود: مهمترین عامل در حوادث رانندگی، خستگی، خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیرمجاز است که متأسفانه بسیاری از حوادث نیز بدلیل بی احتیاطی، غفلت و یا سهل انگاری رقم می خورد.
رئیس هیأت مدیره جمعیت طرفداران ایمنی راه های ایران با اشاره به آمار حوادث جاده ای در جهان، اظهار داشت: تعداد تلفات جاده ای در ایرن، ۳۰ درصد از متوسط جهانی بیشتر است و متأسفانه وضع تلفات جاده ای در استان کرمان نیز ۷۰ درصد از میزان متوسط کشور بدتر است.
آقای محمد بخارایی گفت: ایمنی جاده ای قابل تحقق است و هر کدام از ما برای تحقق این هدف، باید سفیران فرهنگ سازی ایمنی جاده باشیم.
وی با اشاره به تلاش ۲۰ سال گذشته در کشورهای صنعتی برای کاهش تلفات جاده ای، افزود: کشور های صنعتی با فرهنگ سازی بر روی
انسان ها، ساخت جاده های ایمن و خودروهای باکیفیت توانستند آمار حواث و سوانح رانندگی در کشورهای خود را به پایین ترین سطح برسانند و بنظر می رسد در کشور ما نیز با تشکیل نهاد راهور در بالاترین سطح مقامات کشوری و استانی، بتوانیم اقدامات مناسبی در این حوزه انجام بدهیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز گفت: جمعیت هلال احمر در تمامی حوادث و بخصوص حوادث جاده ای به عنوان ۶۰ درصد حوادث کشور، نقش بارزی ایفا می کند.آقای رضا فلاح گفت: در هر حادثه ای، کمترین زمان کمک به هر فرد ۴ دقیقه است و ایده آل ترین زمان برای رسیدن نیروهای امدادی، ۱۰ دقیقه است که اگر افراد آموزش های لازم به عنوان نوعی از مهارت زندگی را ببینند؛ با فرهنگ سازی می توانیم شعار هر «خانواده یک امدادگر و آموزش برای نجات یک انسان» را برای کاهش تلفات جاده ای نهادینه کنیم.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.