IMG_3962 - Copy

  • ۲۱ خرداد ۱۳۹۷
  • ۸:۳۰

نقش برجسته قضات در تثبیت نظام ومبارزه با معاندین

آقای یدالله موحد در جلسه شورای قضائی که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و به ویژه شهادت شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی ،اظهار داشت: هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای بیان خدمات ، دستاوردها و پیشرفت های دستگاه قضائی برای مردم شریف و انقلابی ایران اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دستگاه قضائی کشور است، عنوان کرد: تحولات اساسی بعد از انقلاب در نظام قضائی کشور حادث شده است به طور مثال قبل از انقلاب سیستم قضائی کشور وابسته به دولت بود واز استقلال لازم برای اجرای عدالت برخوردار نبود.
آقای موحد ادامه داد:پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،رییس قوه قضائیه از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)و ولی فقیه زمان منصوب می شود و قوه قضائیه استقلال لازم را پیدا کرد و در نوع خود در دنیا بی نظیر است .
محتوای نظام قضائی کشور از فقه پویای شیعه اقتباس گرفته است
وی به رخدادهای بسیار مهم در قوه قضائیه پس از انقلاب اشاره کرد و گفت:محتوای نظام قضائی کشور از فقه پویای شیعه اقتباس گرفته است و احکامی که در سیستم قضائی کشور اجرا می شود براساس مبنای شرعی است.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بیان کرد:مهمترین مساله ،رویکرد،افق و چشم انداز نظام قضائی کشور این است که بتواند به سمت عدالت قضائی اسلامی گام بردارد و پیشرفت های مهم و چشمگیری را داشته باشد که خوشبختانه در این مسیر قدم های خوبی برداشته شده است.
پایه ریزی نظام قضائی کشور بر اساس تفکرات شهید مظلوم دکتر بهشتی است
وی با اشاره به اینکه پایه ریزی نظام قضائی کشور بر اساس تفکرات شهید مظلوم دکتر بهشتی شکل گرفته است،افزود:خوشبختانه هر روز شاهد هستیم که یک گام جدید وقدم بزرگتری در قوه قضائیه برداشته شده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه بیان کرد:بایستی با مشارکت همه ی بخش ها خدمات،دستاوردها و پیشرفت های نظام قضائی استان و کشور را در چهلمین سال انقلاب برای مردم توضیح دهیم .
نقش قضات در تثبیت نظام ومبارزه با معاندین ودفع تهدیدات از نظام برجسته است
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان به خدمات دادگاه ها ودادسراهای انقلاب در دهه ی ۶۰اشاره کرد و گفت:دستگاه قضائی و به ویژه قضات پس از پیروزی انقلاب نقش بسیار موثری در تثبیت نظام ومبارزه با معاندین ودفع تهدیدات از نظام وانقلاب داشتند .
۳۱واحد قضائی در سراسر استان در دسترس شهروندان کرمانی می باشند
آقای موحد افزود:در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در استان پهناور کرمان تنها ۱۱حوزه قضائی داشتیم اما امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در اقصی نقاط استان کرمان ۳۱واحد قضائی در دسترس مردم وجود دارد.
رئیس شورای قضائی استان کرمان از همراهی و همکاری همه ی نهاد ها،سازمان هایی که در هفته قوه قضائیه سال گذشته برای تبیین جایگاه دستگاه ،بیان خدمات قوه قضائیه در حوزه عدالت قضائی، وهمچنین برای تبلیغ و تعمیق چشم انداز وافق آینده دستگاه قضائی کشور واستان تلاش نمودند کمال تشکر و قدردانی را داریم.
تبیین خدمات دستگاه قضائی،تلاش دشمنان در ناکارآمد جلوه دادن قوه قضائیه را خنثی می کند
رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در استان کرمان گفت:دشمنان و معاندان نظام با استفاده از امپراطوری رسانه ای خود سعی در ناکارآمد جلوه دادن ارکان نظام به ویژه قوه قضائیه را دارند.
آقای محمدباقر اسلامی در جلسه شورای قضائی که با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار گردید،اظهار داشت:می طلبد همه ی دستگاه ها به سربازان خط مقدم جبهه تحقق عدالت قضائی که قضات شریف وکارمندان خدوم هستند کمک کنند تادر طول سال و به ویژه در هفته قوه قضائه نسبت به تببین خدمات دستگاه قضائی و وظایف واختیارات آن اطلاع رسانی نمایند.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.