IMG_0791

  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۳۰

معرفی گروه اقتصادی میثاق، به عنوان معین اقتصادی شهر باغین

با انعقاد تفامنامه ای فی مابین آقای علیرضا رزم حسینی و دکتر احمد شجاعی رییس هیات مدیره، گروه اقتصادی میثاق به عنوان معین اقتصادی شهر باغین بخش مرکزی شهرستان کرمان معرفی شد.
آقای علیرضا رزم حسینی در این نشست با بیان اینکه ورود داوطلبانه معین های اقتصادی به مناطق هشتگانه استان، در راستای توسعه و توانمندسازی مردم است اظهار کرد: تجربه نشان داده که سیستم دولتی توانایی ایجاد توسعه پایدار را ندارد و به همین رو در استان کرمان سعی بر این داشته که دولت را نقش کارگزار بر عهده داشته باشد نه کارفرما.
وی با بیان اینکه ۴ سال است در استان کرمان مدل منطقه بندی در حال اجراست به برخی نتایج این الگو در سطح استان پرداخت و گفت: در شهرستان راین بیش از ۲۰۰ شغل و در شهرستان منوجان تاکنون برای بیش از ۵۶۱ نفر اشتغال ایجاد شده است که نشان می دهد در شرایطی که دولت هزینه های جاری خود را تنها می تواند پرداخت کند، می توان فرصت های خوبی از طریق بخش خصوصی فراهم کرد.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۷۰ میلیاردتومان تسهیلات خوداشتغالی و کم بهره با تنفس ۳ و ۴ ساله پرداخته شده است اظهار کرد: جوانان باید بدانند دیگر نباید چشم انتظار شغل های دولتی باشند و انتظارمان از شهردار راین در این است که جوانان این شهر را جمع کرده و آنها را به سمت و سوی کارآرفرینی سوق دهد.
وی با تاکید بر اینکه الگوی اقتصاد مقاومتی اجرا شده در استان کرمان هم اکنون به یک فرهنگ در سطح استان تبدیل شده و با تغییر مدیران این حرکت متوقف نخواهد شد خاطر نشان کرد: نکته جالب در حضور معین های اقتصادی در سطح استان در این است که علاوه بر اینکه به امر توسعه منطقه خود می پردازند زنجیروار نیز به کمک هم می آیند و می توانند تولیدات دیگری را نیز خریداری کنند.
در این نشست دکتر احمد شجاعی رییس هیات مدیره، گروه اقتصادی میثاق با تاکید بر اینکه نباید همه مسایل در پایتخت متمرکز شود اظهار کرد: متاسفانه بخش زیادی از بودجه های کشور صرف هزینه های جاری می شود که برای حل بخش زیادی از این معضل، بایستی از طرفیت بخش خصوصی استفاده
کرد.
وی با بیان اینکه آقای رزم حسینی، خود را از دعواهای سیاسی کنار کشید و توانست کارهای بزرگی را در استان کرمان انجام دهد تصریح کرد: این موضوع خصلت مردان بزرگ کرمان زمین همچون مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.