ContentImages_81698

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۷:۳۳

مردم استان کرمان، آمادگی در برابر زمین لرزه را دارند

استاندار کرمان گفت: استان کرمان استانی حادثه خیز به ویژه در حوزه زلزله است که بیشترین زلزله ها را در این استان تجربه می کنیم و از سوی دیگر نیز مردم استان آمادگی در برابر زمین لرزه را دارند.
مهندس علیرضا رزم حسینی در دیدار اعضای شورای معاونین جمعیت هلال احمر استان کرمان به مناسبت هفته هلال احمر اظهار کرد: هلال احمر نهادی ملی، جهانی و مردمی است که به درستی پایگذاری شده است.
وی با اشاره به امادگی جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: استان کرمان استانی حادثه خیز به ویژه در حوزه زلزله است که بیشترین زلزله ها را در این استان تجربه می کنیم و از سوی دیگر نیز مردم استان آمادگی در برابر زمین لرزه را دارند.
مهندس رزم حسینی با اشاره به بازسازی ۳۰۰ هزار واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای استان کرمان تصریح کرد: خوشبختانه در زلزله شهرستان های راور و کوهبنان در سال ۹۶ شاهد حضور به موقع جمعیت هلال احمر بودیم.
استاندار کرمان به بحث توانمندسازی جوامع محلی در استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: با شبکه‌های گسترده ای که جمعیت هلال احمر در اختیار دارد می توانیم این توانمندسازی را پیگیری کرد و شاهد مشارکت جمعیت هلال احمر در این راستا باشیم زیرا ظرفیت های خوبی در سطح استان کرمان وجود دارد که می تواند موجب توانمندسازی مردم شود.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اشاره به هماهنگی و آمادگی بسیار خوب ستاد بحران استان کرمان تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در هنگام وقوع بحران با کمترین مشکلات سخت افزاری روبرو باشیم که در این راستا می خواهیم به تعداد دستگاه های زلزله نگار افزوده شود تا تمانی نقاط استان تحت پوشش کامل این دستگاه ها قرار گیرد.
وی به ارتباط بین معین های اقتصادی و جمعیت هلال احمر استان کرمان اشاره و تصریح کرد: در بعضی نقاط استان می توان با معین های اقتصادی ارتباط ایجاد کرد تا سازماندهی در تجهیزات و ماشین آلات وقایع بحرانی در سطح استان ایجاد و شناسنامه ای از این موارد برای هنگام استفاده در زمان های اضطراری تهیه کرد.
استاندار کرمان در پایان خاطر نشان کرد: همچنین می توان در مناطق هشتگانه اقتصادی استان از ظرفیت معین های اقتصادی برای راه اندازی پدهای هوایی استفاده کرد ضمن آنکه لازم است ستاد بحران استان آموزش های لازم در برخورد با حوادث را برای دانش آموزان ارایه دهد.
آموزش ۶۳ هزار خانوار در طرح خادم / پرداخت عیدانه به یک هزار و ۷۵۱ خانوار آقای رضا فلاح مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این دیدار ضمن تشکر از استاندار کرمان در خصوص حمایت‌های خود از جمعیت هلال احمر، گفت: جمعیت هلال احمر در چند حوزه آموزش، درمان و توان بخشی و امداد و نجات مشغول به فعالیت است.
وی به حضور جمعیت هلال احمر در حوادث اشاره کرد و افزود: در سال گذشته یک هزار ۵۰ مورد امداد و نجات در سطح استان توسط جمعیت هلال احمر استان کرمان انجام شده است که ۶۵ درصد این حوادث
جاده ای بوده است، گفتنی است که ۷۵۰ مورد از حوادث جاده‌ای برای نجات افراد محبوس شده در ماشین‌ها به دلیل تصادفات بوده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اقدامات جمعیت را مختص امداد و نجات ندانست و بیان کرد: در حوادث زلزله به آسیب‌های روحی و روانی مردم نیز توجه می‌کنیم، به‌طور مثال در کرمانشاه برای تسکین آلام درد مردم آن منطقه به اجرای برنامه‌های همچون تئاتر، داستان‌گویی و … پرداختیم.
وی از اهدای ۶۰ دستگاه کانکس توسط خیرین جمعیت هلال احمر به مناطق زلزله‌زده کوهبنان و راور خبر داد و عنوان کرد: جمعیت هلال احمر به جزء اقدامات امداد و نجات نیز اقلام غذایی مورد نیاز به مردم مناطق زلزله اهدا کرده است.
آقای فلاح آموزش را از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر برشمرد و اظهار کرد: در سال گذشته آموزش خانه به خانه تحت عنوان خادم انجام دادیم به‌گونه‌ای که در سال گذشته ۶۳ هزار خانوار در سطح استان آموزش دیدند.
وی آموزش همگانی نیز از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمر ذکر کرد و ادامه داد: در سال گذشته میانگین زمان حضور جمعیت هلال احمر به ۱۳ دقیقه رسیده است که در گذشته ۲۵ دقیقه بوده است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از حضور جمعیت هلال احمر در کوه دنا به علت حادثه سقوط هواپیما سخن به میان آورد و بیان کرد: جمعیت هلال احمر ۳ داروخانه در کرمان، رفسنجان و سیرجان دارد که داروهای خاص در آنها به مردم داده می‌شود و در سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر از مردم به این داروخانه‌ها مراجعه کرده‌اند.
وی با بیان این مطلب که در بحث ساخت دست و پامصنوعی در سال گذشته ۳ هزار و ۱۰۰ قطعه مرکز توانبخشی کرمان و بم ساخته‌ و در اختیار مردم قرار داده است، عنوان کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر حلقه ارتباط بین نیازمندان و ما هستند و در نقاط محروم به صورت تیمی همراه با پزشکان داوطلب به صورت رایگان به مردم این منطقه خدمت رسانی می‌کنند.
آقای فلاح با بیان این مطلب که ۲۸ هزار نفر عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هستند، اظهار کرد: هر جایی که می‌توانیم یک کانون ایجاد کرده‌ایم به‌طوری‌که در دانشگاه ها، روستاها و … این کانون‌ها ایجاد کرده‌ایم.
وی از راه‌اندازی ۲۱۰ خانه هلال در روستاهای استان در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: خانه های هلال به آموزش مردم مناطق پرداخته اند، قابل ذکر است که تحت عنوان عیدانه به هر خانوار در کوهبنان و راور ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کردیم که در مجموع به یک هزار و ۷۵۱ خانوار عیدانه پرداخت شد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از اضافه شدن ۴ پایگاه جمعیت هلال احمر به پایگاه‌های این جمعیت در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: از گذشته تا کنون به عنوان وظیفه ذاتی خود سعی ما کمک به مردم بوده است و در سال جاری به دنبال افزایش اقدامات خود در مناطق مختلف استان به ویژه مناطق محروم هستیم.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.