1396091823442938412736224

  • ۳۱ شهریور ۱۳۹۷
  • ۸:۱۵

شرکت ملی مس و گل گهر احکام جایگزینی بازنشستگان را صادر کنند

 

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به وزاری صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد تا برنامه زمانبندی جهت منع همکاری بازنشستگان با این مجموعه سريعا اجرايي  شود.
با توجه به قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در خصوص منع بکارگیری بازنشستگان درشركتها و بنگاهاي اقتصادي دولت، وابسته به دولت، نهادهاي عمومي غير دولتي و نيز بنگاهاي وابسته به سهام عدالت پست از  تایید شورای نگهبان در خصوص متن نهایی قانون، دکتر محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه ای به وزاری صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخواست کرد برنامه زمانبندی جهت منع همکاری بازنشستگان با این مجموعه ها سریعا اجرایی شود.
دکتر پورابراهیمی عنوان کرد: از آنجایی که در قانون بحث بکارگیری بازنشستگان در شرکت های دولتی، سازمان ها و نهادها و
بنگاه های وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی تصریح شده است، لذا درخواست اینجانب از وزاری محترم این است که اجرای این مسئله را سریعا در دستور کار قرار دهند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرکت هایی که سهام آنها در قالب سهام عدالت در اختیار وزارتخانه های مذکور است از نظر قانونی مشمول اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستان خواهند بود.
دکتر پورابراهیمی در این نامه ابراز امیدواری کرده است: هدفگذاری مجلس در بکارگیری از نیروهای جوان، متخصص و کارآمد که در کشور تعداد آنها به وفور دیده می شود، آغاز تحولات بزرگی خواهد بود که وزارخانه های مربوطه باید از حضور آنها استقبال کنند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امیدواریم در استان کرمان به عنوان اولین استان منع بکارگیری بازنشستگان سریعا اجرایی و شرکت های بزرگی همانند شرکت ملی مس و گل گهر طی چند روز آینده احکام جایگزینی بازنشستگان را صادر کنند.
دکتر پورابراهیمی عنوان کرد: منتظر گزارش اقدامات وزار به کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با بنگاه های اقتصادی خواهیم بود و طبیعتا موارد مربوط به استنکاف از اجرای قانون از طریق دیوان محاسبات بازرسی کشور در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار خواهد گرفت.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.