11

  • ۲۰ تیر ۱۳۹۷
  • ۸:۰۲

راه اندازی ۱۶ کارگاه آموزش خانواده در حاشیه شهر کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از راه‌اندازی ۱۶ کارگاه آموزش خانواده در حوزه اقدامات پیشگیرانه در حاشیه شهر کرمان خبر داد.
سردار رضا بنی‌اسدی‌فر، در حاشیه رزمایش انتظامی اجتماعی پلیس تصریح کرد: با توجه به ارزیابی‌های صورت گرفته توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و تغییر رویکرد جرایم از حوزه سخت‌افزاری به سمت جرایم نرم‌افزاری، پلیس متناسب با تهدیداتی که متوجه جامعه می‌باشد اقداماتی در نظر گرفته است.
وی افزود: هدف‌گذاری دشمنان ما به سمت کانون خانواده و هنجارشکنی‌ها و بداخلاقی‌های اجتماعی و قانون گریزی در سطح جامعه است که به دنبال ترویج آن هستند.
سردار بنی‌اسدی‌فر ابراز داشت: با استفاده از مشاوران متبحر و آموزش دیده درصدد اقدامات مقابله‌ای متناسب در حوزه نرم‌افزاری و هدف از قبل تعیین شده در استمرار اقدامات سال گذشته که در جنوب استان و حاشیه مرکز استان کرمان داشتیم هستیم.
فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: با شناسایی جامعه هدف در یکی از مناطق شهر کرمان و استفاده از مراکز مشاوره و نیروهای آموزش دیده کار خود را آغاز کردیم.
وی افزود: ۱۶ کارگاه آموزش خانواده در نظر گرفته شده، که اقدامات متعددی در این کارگاه‌ها آموزشی در نظر گرفته شده و پروژه مسئله‌شناسی یکی از این موارد است.
سردار بنی‌اسدی‌فر یادآور شد: با تهیه پرسشنامه و توزیع آن و انجام مسابقه‌ای که با آموزش توسط کارشناسان خانه به خانه با هدف پیشگیری از منازعات خانوادگی، ارتقاء مهارت‌های فردی و اجتماعی در حوزه کنترل جرایم اجتماعی در سطح گسترده تدارک دیدیم که به صورت محدود در حاشیه شهر انجام می‌شود.فرمانده انتظامی استان کرمان عنوان داشت: امیدواریم با مساعدت و همفکری اعضاء خانواده و افراد مرجع حاضر در طرح در این مناطق بتوانیم اقدامات پیش‌بینی شده را اجرایی کنیم.
وی افزود: اقدامات پیش‌بینی شده در حوزه جرائم اجتماعی به ویژه پیشگیری از اعتیاد و درمان آن، کنترل خشم و موضوعات متناسب با تهدیدات حوزه جرائم استان کرمان است.
سردار بنی‌اسدی‌فر به اقدامات صورت گرفته در سال قبل هم اشاره کرد و بیان داشت: سال گذشته در خصوص این طرح نتایج مطلوبی کسب کردیم و امیدواریم امسال هم در حوزه پیشگیری از جرائم نرم‌افزاری موفق باشیم.وی گفت: اکثر مشاوران دخیل در این طرح خانم‌ها هستند تا راحت‌تر بتوانند به خانواده‌ها آموزش دهند و افرادی که در نظر گرفته شده‌اند زیر ۴۰ سال هستند.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.