ShowObjectPicture

  • ۲۵ مهر ۱۳۹۷
  • ۸:۱۱

خرید، نصب و نگهداری آسانسور، باید توسط شرکت‌های مجاز انجام شود

 

 

مدیرکل استاندارد استان کرمان گفت:  خرید، نصب و نگهداری آسانسور باید توسط شرکت‌های مجاز از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام شود که لیست این شرکت‌ها موجود است.
آقای علی بیگ‌زاده در نشست خبری به مناسبت هفته استاندارد با بیان اینکه شعار امسال هفته استاندارد که از سمت سازمان استاندارد جهانی اعلام شده استانداردها و چهارمین انقلاب صنعتی است اظهار داشت: امروز در آستانه چهارمین انقلاب صنعتی در دنیا هستیم که با عنوان انقلاب دیجیتالی نام گرفته است.
وی با بیان اینکه در این انقلاب با یکسری تکنولوژی‌های نوظهور روبه‌رو شدیم که نیاز به استانداردهای جدید نیز داریم گفت: وظایف ما صرفا جنبه علمی دارد.
مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه اداره استاندارد به لحاظ تشکیلات اداری وابسته به نهاد ریاست جمهوری است افزود: در سال‌های قبل ۵۶ استاندارد ملی در استان کرمان تدوین شده و پیشنهاد دو استاندارد بین‌المللی برای محصولات پسته و گلاب زهرا را هم داشتیم.
وی با بیان اینکه استان کرمان رتبه برتر کشوری را در تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی در کشور را دارد گفت: بخشی از کار اداره استاندارد در حوزه نظارت است.
آقای بیگ‌زاده با اشاره به اینکه استاندارد در حقیقت تدوین ویژگی‌های تولید یک کالا است و کارخانه‌ای که علامت استاندارد دریافت می‌کند باید بر اساس ویژگی‌های استاندارد کالا تولید کند عنوان کرد: در استان کرمان ۵۰۰ کارخانه و واحد تولیدی داریم که کالاهای آنها تابع استاندارد اجباری هستند و قبل از تولید باید گواهینامه استاندارد را دریافت
کنند.
وی با بیان اینکه ما موظف هستیم بر این کارخانجات نظارت داشته باشیم و از فضای فیزیکی، تولید و مواد خام این کارخانه نمونه‌برداری می‌شود افزود: در هر کارخانه یک مدیر کنترل کیفی داریم که در هر شیفت خط تولید کارخانه را نظارت می‌کند.
مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه بخشی از کنترل و نظارت ما در محل عرضه کالا و در بازار در قالب طرح طاها انجام می‌شود بیان کرد: در این طرح کالاهای استاندارد در بازار خرید و بررسی می‌شوند.
وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۰ هزار و ۶۸۸ مورد بازرسی طرح طاها در استان کرمان انجام شده و در شش ماهه ابتدای امسال ۵ هزار و ۴۷۹ مورد بازرسی از سطح بازار در استان کرمان انجام شده است گفت: هر کالای استاندارد دارای یک کد ۱۰ رقمی است که با ارسال این کد به شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ می‌توانیم از اصالت این کالا و استاندارد بودن یا نبودن آن آگاه شویم.
آقای بیگ‌زاده با اشاره به اینکه در این راستا ۱۷ پروانه تولید در استان باطل شده است که براساس همان نظارت و نمونه‌برداری‌ها بوده است عنوان کرد: ۶ هزار گواهی صادراتی استاندارد به وزن تقریبی ۱۰هزار تن در سال گذشته صادر شده است و عمده این صادرات خرما و پسته بوده است.
وی با بیان اینکه تعداد هزار و ۹۰۶ گواهی وارداتی نیز در سال گذشته صادر شده است که بر این اساس کیفیت کالاهای وارد شده تائید شده است افزود: عمده کالاهای وارداتی به استان قطعات خودرو برای خودروسازی‌ها در شهرستان بم است.
مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان ۷۴ جایگاه سی ان جی وجود دارد که باید از ۱۶ آیتم بحرانی نمره قبولی برای دریافت استاندارد عبور کنند بیان کرد: تاکنون ۵۰ جایگاه این استانداردها را اخذ کردند و مابقی آنها یا تعطیل بوده و یا در حال انجام مراحل برای دریافت استاندارد هستند.
وی با بیان اینکه در مواردی نیز جایگاه سی ان جی پلمب شده‌اند و تاکنون در جایگاه‌های سی ان جی استان مشکلی نداشتیم افزود: سه ماهی یکبار نازل‌های سوخت مایع در استان بررسی و نظارت می‌شوند.
آقای بیگ‌زاده با اشاره به اینکه سال گذشته ۳ هزار و ۵۸۶ نازل سوخت مایع در استان بررسی و کالیبره شد و هیچ مشکلی وجود نداشته‌اند گفت: ۶۰۰ باسکول در استان کرمان داریم که در سال گذشته ۴۰۲ مورد وسایل میزان سنگین در استان بررسی شده است.
وی با بیان اینکه ۸ هزار مورد ترازوهای سطح بازار عمومی نیز بررسی شد تا در اوزان کالا مشکلی نباشد اظهار داشت: حدود ۹۰ آزمایشگاه و شرکت بازرسی با اداره کل استاندارد استان همکاری ندارند.
مدیرکل استاندارد استان کرمان با اشاره به اینکه تجهیزات و وسایل بازی در شهربازی‌ها و پارک‌ها نیز تابع استاندارد اجباری هستند افزود: در سال گذشته ۶۲۰ مورد از وسایل غیراستاندارد شناسایی و تذکرات لازم داده شده است.
وی با بیان اینکه آسانسور تنها وسیله رفت و آمد عمودی در ساختمان‌هاست که نیاز به مراقبت و نگهداری شدید در این رابطه است گفت: خرید، نصب و نگهداری آسانسور باید توسط شرکت‌های مجاز از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام شود که لیست این شرکت‌ها موجود است.
آقای بیگ‌زاده با اشاره به اینکه در سال گذشته هزار و ۵۶ مورد از آسانسورها در مراکز عمومی و دولتی بازرسی شد که ۶۷۱ مورد تاییدیه گرفتند و مابقی ایراد داشتند بیان کرد: ۴۴ مورد پلمب خط تولید در سال گذشته داشتیم که به دلیل عدم رعایت استاندارد انجام شده
است.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.