1

  • ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۷:۳۰

جشن بزرگ جامعه کار گری استان کرمان برگزار شد

جشن بزرگ جامعه کار گری استان کرمان در هفته کار و کار گر و به مناسبت میلاد منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان(عج)با حضور دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی معاون وزیر کار و رییس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولین استان و خانواده های سنگر کار و تولید در سالن تلاش کرمان برگزار شد .
دکتر محسنی‌بندپی در جشن بزرگ روز کارگر با اشاره به نقش مهم کار گران در انقلاب اسلامی و اقتصاد کشور اظهار داشت : کارگران در جریان پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثری ایفا کردند و ضمن دفاع از آرمانهای نظام و دستاورد های انقلاب ،حضور پر رنگ آنان را در دوران دفاع مقدس نباید از یاد برد .
معاون وزیر تعاون ، کلر و رییس سازمان بهزیستی کشور، حضور کارگران را در رشد اقتصادی کشور و تولید با اهمیت ذکر کرد و افزود : دولت تدبیر و امید از آغاز کار همواره به حقوق کار گران توجه داشته است در زمینه تامین مطالبات کارگری تلاش‌های فراوان داشته و افزایش حقوق کارگران نسبت به تورم انجام شده است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ابراز داشت: در هر سال شاهد رشد و افزایش حقوق کارگران بوده‌ایم، افزایش مستمری مدجویان زیر پوشش سازمان بهزیستی ۳٫۴ برابر بوده است.
دکتر محسنی‌بندپی بیان داشت: توجه ویژه دولت به بخش بهداشت و درمان کار گران از دیگر اقدامات دولت بوده است در این راستا طی پنج سال گذشته مراکز بهداشتی درمانی ویژه کارگران و بیمه‌شدگان تامین اجتماعی افزایش پیدا کرده و یک هزار تخت بیمارستانی اضافه شده است.
وی همچنین گفت: تعداد ۳۶۰ مرکز بهداشتی درمانی در سراسر کشور به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خدمات درمانی ارائه می‌دهد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شعار سال در حمایت از کالای ایرانی نیز اشاره داشت و گفت: با خرید کالای ایرانی در راستای افزایش اشتغال کشور کشور بکوشیم ، باید از کالای ایرانی برای حرکت چرخه اقتصادی کشور حمایت کرد.
وی در ادامه بیان داشت : کارگران معادن در شرایط سخت فعالیت می‌کنند و باید ایمنی آنها حفظ شده و کار در سلامت کامل باشد. همچنین امنیت شغلی کار گران از جمله مباحثی است که دولت نیز بر آن تاکید دارد .
اجرای برنامه های هنری توسط برخی از کار گران و اجرای برنامه توسط اخشابی از هنرمندان کشور دیگر برنامه های این جشن ویژه بود .
در این مراسم آقایان ملانوری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان و اسماعیلی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ضمن گرامیداشت هفته کار و کار گر و اعیاد شعبانیه و میلاد حضرت صاحب الزمان (عج) ، از نقش کار گران در اقتصاد استان و دستاوردهای بدست آمده چند سال اخیر توسط جامعه کار گری و تلاش دولت و مسئولان استان در راستای رفاه و آسایش و حقوق کار گران سخن گفتند .

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.