image_۲۰۱۸_۰۶_۱۱-۱۳_۴۳_۳۷_۰۴۰_9Hl

  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۳۱

برخورد دستگاه قضایی با شبکه های جاسوسی، قاطع بوده است

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در طول سنوات گذشته چه در سطح کشور واز جمله استان کرمان شبکه های متعدد جاسوسی مربوط به دولت های استکباری با همکاری مستمر نیروهای اطلاعاتی،امنیتی وانتظامی وقضائی کشف و با آنها برخورد قاطع بعمل آمده است.
آقای یدالله موحد در آیین افتتاحیه اولین حوزه قضائی بخش کشکوئیه و معارفه اولین سرپرست این حوزه قضائی،که در محل سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش کشکوئه برگزار شد،اظهار داشت: افتتاح واحد های قضائی با هدف تسهیل و تسریع در ارائه خدمات قضائی با کیفیت به مردم و اجرای عدالت صورت می پذیرد.
رئیس شورای قضائی استان کرمان گفت:رسانه های استکباری با تمام توان و با بهره گیری از تمام امکانات رسانه ای خود علیه ارکان برآمده از دل انقلاب که مظهر اقتدار این ملت هستندنظیر سپاه،شورای نگهبان و قوه قضائیه مرتب خبرسازی و شبه افکنی دارند.
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان خاطرنشان ساخت:این دشمنی ها کاملا طبیعی است چون این نهاد ها در خنثی سازی توطئه ها و برنامه های دشمنان کارآمد نشان داده اند ونقش مهمی ایفا می نمایند .
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:خشک سالی های پیاپی و کاهش محصولات کشاورزی به یکی از دغدغه های مهم مسئولان ارشد استانی در سال جاری تبدیل شده است.
آقای موحد اظهار داشت:در راستای حفظ حقوق عامه،دستگاه قضائی استان کرمان از مطالبات به حق کشاورزان حمایت می کند و ضرورت دارد مدیران دولتی و بانکی نیز دغدغه های مالی کشاورزان را به طور جدی دنبال نمایند .
وی اعلام کرد:در طول سنوات گذشته چه در سطح کشور واز جمله استان کرمان شبکه های متعدد جاسوسی مربوط به دولت های استکباری با همکاری مستمر نیروهای اطلاعاتی،امنیتی وانتظامی وقضائی کشف و با آنها برخورد قاطع بعمل آمده است.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان تاکید کرد:قوه قضائیه همواره در خط مقدم مقابله با توطئه های دشمنان قرار دارد و قضات خدوم وپرتلاش ملجاء و پناهگاه مردم ستمدیده هستند و حافظ منافع فردی و اجتماعی مردم می باشند به همین دلیل دشمنان داخلی و خارجی این مسئله را بر نمی تابند وهموراه حجمه های سنگین علیه قوه قضائیه را دنبال می کنند .
نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان به ضرورت ساماندهی اتباع بیگانه (افاغنه)و رسیدگی به مشکلات و آسیب های ناشی از حضورآنان در استان کرمان وبه ویژه در رفسنجان تاکید کرد و گفت: بحث حضور اتباع بیگانه خصوصاً اتباع کشور افغانستان در استان یک بحث ملی است و تصمیمات کلی در سطح کلان کشور باید گرفته شود.
آقای موحد ادامه داد:در سال های گذشته کارهای کارشناسی صورت گرفته است و مصوباتی در شورای تامین استان داشته ایم و در این راستا طرح ساماندهی اتباع بیگانه در استان به وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.و طرح مذکور در فرایند بررسی های کارشناسی در مرکز است و انشاء الله این طرح بتواند به نتیجه نهایی برسد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:خدا را شاکر وسپاس گذاریم به عنوان یک دستاورد این فرصت فراهم شد با توفیق الهی وبا مشارکت مدیران و مردم شریف بخش کشکوئیه در ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعیدفطر وهفته قوه قضائیه افتتاح شود.
آقای موحد خاطرنشان ساخت: از امروز دادگاه عمومی بخش کشکوئیه با مسئولیت آقای ریاحی،که برخوردار از دانش و تجربه قضائی مناسب در این عرصه هستند وسالیان متمادی در دادگاه عمومی شهرستان ارزوئیه ارائه خدمت نموده و دارای محاسن اخلاقی منصب قضاء می باشند،
راه اندازی می شود.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان تصریح کرد: با افتتاح واحد قضائی کشکوئیه جمع حوزه قضائی که در استان کرمان راه اندازی شده است به ۳۱حوزه افزایش یافته است و در اقصی نقاط استان و در بخش ها و شهرستان های مختلف قضات و کارمندان اداری در واحدهای قضائی مشغول ارائه خدمات قضائی به مردم هستند.
وی افزود:نکته بسیار مهم این است که حضور قضات و فعالیت واحدهای قضائی برکات و ثمرات فراوانی دارد اولاً واحدهای قضائی در دسترس مردم هستند و با کمتربن مسافت و کمترین راه ممکن می توانند به مراجع قضائی مراجعه کنند.
آقای موحد ادامه داد:موضوع بعدی که از اهمیت زیادی برخوردار است تمرکز زدایی می باشد، یعنی دیگر مردم کشکوئیه مجبور نیستند برای طرح دعاوی و مسائل ساده مسافت هفتاد کیلومتری کشکوئیه تا رفسنجان را برای دستیابی به مراجع قضائی و دریافت خدمات قضائی بپیمایند. مردم اکنون به راحتی می توانند به خدمات قضائی دست
یابند.
وی در ادامه بیان آثار وفواید تاسیس یک واحد قضائی ،عنوان کرد: واحدهای قضائی علاوه بر فعالیت های قضائی در بخش های مختلفی از جمله پیشگری از وقوع جرائم و کاهش آسیب های اجتماعی و دفاع از حقوق عمومی نقش ارزنده ای ایفا می نمایند.
وی با اشاره به اینکه واحدهای قضائی به عنوان ملجاء و پناهگاه مردم محسوب می شوند،گفت:این دادگاه دارای صلاحیت عام است و جز در موارد محدود توانایی رسیدگی به دعاوی وجرائم که در محدوده بخش کشکوئیه رخ می دهد را دارد
وی گفت:افتتاح هر واحد قضائی برای مردم اطمینان بخش و امید آفرین خواهد بود مخصوصا برای مظلومان و کسانی که حقوق آنان مورد تعدی قرار می گیرد .این نور امید در دل های آنها روشن می شود که با هزینه کمتری و درکوتاهترین زمان ممکن وبا طی مسافت کمتر تظلم خواهی خواهند نمود.
آقای موحد عنوان کرد:فی الواقع وظیفه اصلی محاکم قضائی پشتیبانی از حقوق فردی و اجتماعی مردم است و موجب اقتدار نظام خواهد شد و محیط زندگی وجامعه را امن تر و زندگی برای رمدم لذت بخش تر خواهد می نماید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود شهید بهشتی را شخصیتی جامع الطراف و از نوادر دوران خویش معرفی کرد و بیان داشت: نقش شهید بهشتی در پیروزی انقلاب و پایه گذاری و تثبیت نظام جموهوری اسلامی ایران کم نظیر بود.
آقای موحد با بیان اینکه شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی بنیانگذار ومعمار نظام قضائی کشور بود،یادآور شد:بشهید بهشتی در یک مدت زمان کوتاه شانزده ماهه تا زمان شهادتش که از سوی حضرت امام(ره) به عنوان رئیس دیوان عالی کشور و مدیریت کلان قوه قضائیه منصوب شدند اقدامات مبنایی و زیربنایی ماندگاری را صورت دادند.
وی افزود:برهمین اساس هفته اول تیرماه ،هفته گرامیداشت قوه قضائیه ونکوهداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر مخصوصا شهید مظلوم آیتالله بهشتی نامگذاری شده است.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:هفته قوه قضائیه فرصت مناسبی برای تقدیر از مجاهدت ها،تبیین خدمات و دستاوردهای دستگاه و همچنین تشریح افق و چشم انداز سیاست ها وبرنامه های قوه قضائیه برای مردم عزیز می باشد.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.