1

  • ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۲۸

بانک‌های استان کرمان، گردش مالی سالیانه شرکت‌های معدنی استان را اعلام کنند

سرپرست استانداری کرمان گفت: بانک‌های استان کرمان با ابلاغ مصوبه شورای معادن یا در صورت لزوم با نامه قوه قضاییه، حساب‌های بانکی و گردش مالی سالیانه هر یک از شرکت‌های معدنی استان را اعلام کنند. همچنین خوب است شرکت‌های معدنی تراز مالی آزمایش ماهانه خود را به مراجع ذیربط ارائه نمایند تا حضور مالی آنها در استان مشخص گردد.
دکتر محمدجواد فدائی در شورای معادن استان کرمان با بیان این مطلب که برای شرکت های بزرگ معدنی استان باید قبل از اجرای هر پروژه مجوزهای لازم را اخذ کنند، اظهار کرد: اهمیت معادن کرمان بیشتر از آن جهت است که با توجه به وضعیت اقلیمی استان کرمان، نمی توانیم در بخش کشاورزی توسعه کمی داشته باشیم و باید روی توسعه کیفی بخش کشاورزی اقدام نمائیم.
سرپرست استانداری کرمان با اشاره به معدنی بودن استان کرمان، تصریح کرد: باید به سمت این برویم که درآمدهای شرکت‌های معدنی در راستای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادی استان هزینه شوند.
براساس این گزارش، مهندس مهدی حسینی‌نژاد رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان نیز در این شورا گفت: در سال گذشته مقرر شد که انتقال حساب شرکت‌های معدنی به استان کرمان را داشته باشیم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان با اشاره به اذعان برخی از شرکت‌های معادن مبنی براینکه حساب‌های آنها به استان منتقل شده است، تصریح کرد: برخی از این شرکت‌ها مدعی هستند که ۹۰ درصد گردش مالی خود را به استان منتقل کرده اند که باید راستی آزمایی انجام شود و بانک‌ها نیز باید در این مورد همکاری کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان ادامه داد: بهره‌برداران معدنی که در جهت بهره‌برداری بهینه و صیانت از ذخایر معدنی و ارتقای بهره‌وری و اکتشاف و حفظ محیط زیست پروژه‌هائی ارائه دهند طبق تصویب شورای معادن تا ۲۰ درصد از پرداخت حقوق دولتی معاف هستند.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.