_DSC0124

  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
  • ۷:۳۳

بازدید دادستان مرکز استان از زندان و بازداشتگاه موقت کرمان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و ۴۳ مقام قضائی دادسرا شامل معاونان دادستان، قضات دادسرا و قضات ناظر زندان جهت رسیدگی به مشکلات و درخواست های مددجویان و در راستای کاهش جمعیت کیفری از زندان و بازداشتگاه موقت کرمان بازدید کردند.
آقای دادخدادسالاری، معاونین و قضات دادسرای کرمان ضمن بازدید از زندان مرکزی و بازدادشتگاه موقت کرمان به صورت چهره به چهره به همراهی قضات با مددجویان ملاقات نمودند و در خصوص مشکلات آنان دستورات لازم را صادر کردند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در حاشیه این بازدید گفت: در سال ۹۶ شورای حل اختلاف ویژه زندان کرمان توانسته است ۷۰ میلیارد ریال تخفیف از شاکیان مددجوی محبوس بگیرد و این میزان تخفیف منجر به آزادی ۲۱۶ زندانی شده است.
آقای سالاری اظهار داشت: در سال گذشته ۳۶۵ پرونده به شورای حل اختلاف ویژه زندان کرمان وارده شده است که از این تعداد ۳۱۵ پرونده مختومه شده است. و از این تعداد پرونده مختومه ۲۱۶ پرونده به سازش و آزادی زندانیان منجر شده است.
وی ادامه داد: این زندانیان که غالباً به لحاظ عجز و ناتوانی از پرداخت وجوه محکومیت های مالی مرتبط با دیه، قتل غیر عمد، صدمات و جراحات ناشی از تصادفات، نفقه و مهریه زندان به سر می بردند، با تلاش اعضای محترم شورای حل اختلاف ویژه زندان کرمان، تخفیف شاکیان، پرداخت وجوه محکومیت های مالی و اخذ رضایت شکات از زندان آزاد شده اند.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.