ContentImages_80580

  • ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۸:۲۵

بازدید استاندار کرمان از پروژه های شهری

استاندار کرمان به همراه معاون امور عمرانی استانداری، شهردار و جمعی از مدیران استانی از پروژه های بام کرمان، تله کابین، ساختمان کنسولگری انگلیس، گودال خشت مال ها، موزه مردم شناسی زرتشتیان و پنج واحد گردشگری و صنایع دستی بازدید و روند پیشرفت اجرایی این پروژه ها را بررسی کرد.
معاون استاندار کرمان در بازدید از بام کرمان، پیشرفت جاده دسترسی به این منطقه را حدود ۴۰ درصد دانست و گفت: در پروژه بام کرمان با حضور استاندار کرمان برای تامین زیر ساخت های لازم از جمله آب، برق، گاز و فیبر نوری برنامه ریزی شد.
آقای سید مصطفی آیت اللهی موسوی ادامه داد: پروژه تله کابین نیز ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و چند مورد از پایه های این تله کابین و ایستگاه آن نیز در دست انجام است.
درادامه این بازدید، استاندار کرمان از روند مرمت یاختمان کنسولگری انگلیس نیز بازدید کرد که این ساختمان پس از بازسازی به عنوان موزه صنعت نفت کرمان مورد استفاده قرار می گیرد و تعریف کاربری های جدید برای آن نیز در دست پیگیری است.
عمارت قدیمی کنسولگری انگلیس در مهرماه ۱۲۷۳ در محله زریسف توسط سید ابوالحسن خان بیگلری (حاکم کرمان در دوره زندیه) ساخته شده و امروز به عنوان یکی از زیباترین گنجینه های تاریخی دیار کریمان؛ خود را برای تبدیل شدن به موزه اسناد صنعت نفت آماده می کند.
فاز نخست مرمت این بنای تاریخی با هزینه ای بالغ بر ۱۶۰ میلیون تومان به اتمام رسیده و پس از آن با اختصاص اعتبار هشت میلیارد ریالی، فاز دوم مرمت این بنا اجرایی شده و بر اساس برنامه زمان بندی تعیین شده، این پروژه در تیرماه امسال به پایان می رسد.
استاندار کرمان همچنین از روند مرمت ۵ خانه قدیمی در حوزه گردشگری و صنایع دستی بازدید کرد که برای مرمت این واحدها ۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود.
مهندس رزم حسینی در این بازدید گفت: این واحدها در موقعیت خوبی در بافت قدیم قرار گرفته اند.
وی در ادامه ضمن بازدید از موزه مردم شناسی و آتشکده زرتشتیان، از پروژه صاروج پارس نیز بازدید کرد.
پروژه صاروج پارس با مجموع ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی، و پیشرفت ۵۳ درصدی فاز اول، در دست احداث است که فاز نخست آن تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.
تمام مجوزهای مربوط به میراث فرهنگی در پروژه صاروج پارس دریافت شده و شورای عالی میراث فرهنگی کشور نیز تمام تائیدات این پروژه را ارائه کرده است.
پروژه صاروج پارس با سرمایه گذاری خارجی ۲۵۰ میلیون دلاری و در ۲ فاز احداث می شود و فاز نخست این پروژه با ۱۴۰ میلیون دلار و فاز دوم آن نیز با ۱۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی به بهره برداری می رسد.
در احداث این ساختمان تمام ضوابط مربوط به بافت قدیم شهر کرمان نیز رعایت شده است و این پروژه در ارتفاع مجاز احداث می شود.
پروژه صاروج پارس از مدتها قبل به دلیل برخی ناهماهنگی ها با مشکلاتی در روند اجرا روبرو شده بود که با پیگیری های نماینده دولت تدبیر و امید در کرمان، این موارد برطرف شده است و در بازدید استاندار کرمان از این پروژه مطرح شد که روند اجرایی آن به خوبی دنبال می شود.
استاندار کرمان همچنین از بازسازی میدان شهداء (مشتاقیه) نیز بازدید کرد.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.