1

  • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۸:۱۷

استقبال از ماه رحمت

سرمقاله روزنامه واقعه – چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه۹۷
به قلم محمدصادق طاهری – مدیرمسئول روزنامه واقعه

استقبال از ماه رحمت
خدای را سپاس می گوییم که بار دیگر میهمان رمضان شدیم و این فرصت طلایی نصیبمان شد تا دوباره جان و تن خویش را در نسیم اصلاح و تزکیه شستشو دهیم.
خدای را بیکرانه شکر می گوییم که می توانیم در ایمان و امنیت و سلامت، عبادات ارزشمند این ماه را به جای آوریم.
خدای را سپاس که می توانیم به برکات مشهود و نامشهود ماه رمضان برسیم و از نزول رحمت الهی بهره مند شویم.
خدای را شکر می کنیم که آمادگی روحی و جسمی برای انجام فرائض دینی در ماه مبارک رمضان را داریم و با عشق و شور، طلیعه ی این هلال قشنگ را به تماشا می نشینیم.
… آری! ماه مبارک رمضان، طلوع کرد و از فردا بارش رحمت الهی در جای جای سرزمین خدا آغاز می شود.
یکی از وظایف اصلی متولیان فرهنگی وهنری و اجتماعی و سیاسی جامعه این است که از رمضان و از روزها و ساعات و لحظه های آن برای مردم خصوصاً جوانان و نوجوانان و حتی کودکان، خاطره بسازند، خاطراتی شیرین و ماندگار که هر سال بی صبرانه در انتظار تکرار این خاطرات، لحظه شماری کنند.
فضاسازی هنرمندانه مساجد، تمهید برنامه ها و سخنرانی های جذاب، ایجاد فضاهای مفرح در تقارن پرشور بهار قرآن و بهار طبیعت برای اقامه نماز و توزیع افطاری، برگزاری برنامه های شاد و فرح بخش در ساعات اولیه افطار، برپایی سفره های طولانی و پربرکت از سوی افراد ثروتمند در پارک ها و صحن های مساجد، پخش شیرینی و شربت، همزمان با افطار و… هر برنامه ی خلاقانه که ماه رمضان را در چشم مردم و جوانان، ماندگار کند.
خداوند به همه ی ما توفیق دهد که مفهوم واقعی رمضان را که به فرمایش رسول اکرم(ص) مصداق « تُفَتَّحُ فیهِ أبوابُ الجِنانِ، و تُغَلَّقُ أبوابُ الجَحیمِ» است را درک کنیم و با فکر کردن و عمل کردن به خوبی ها، تنها در این مسیر حرکت کنیم.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.