9963173f-2527-4753-8e42-3b9c27f570f0

  • ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
  • ۸:۵۱

اجرای مسیر ۴۵ متری کوثر با مشارکت سرمایه‌گذاران

 

 

 

رییس شورای اسلامی شهر کرمان فت: با اقدامات شهردار کرمان، به‌زودی اجرای محور غربی-شرقی ۴۵ متری کوثر و هم‌چنین احیای بخشی از بافت تاریخی شهر کرمان در دستور کار قرار می‌گیرد.
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد
آقای محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست به بازدید برخی از اعضای شورا از مراکز فرهنگی شهرداری اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی‌های مطلوبی در حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی شهرداری کرمان انجام گرفته است.
وی به اقدامات شهردار کرمان در رابطه با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های شهری هم اشاره کرد و گفت: با اقدامات شهردار کرمان، به‌زودی اجرای محور غربی-شرقی ۴۵ متری کوثر و هم‌چنین احیای بخشی از بافت تاریخی شهر کرمان در دستور کار قرار می‌گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان پیشرفت ساخت پل شهید بهشتی (سیدی) را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: این پروژه طبق زمان‌بندی اعلام‌شده ازسوی شهردار کرمان به بهره‌برداری خواهد رسید.
آقای فرشاد هم‌چنین ضمن تقدیر از شهردار کرمان، به فعال بودن کمیسیون‌های شورا اشاره کرد و گفت: کمیسیون‌های شورا با جدیت در حال فعالیت هستند و رویکرد شهرداری نیز به سمت‌و‌سوی بهبودی در تمام حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، تنظیف، فضای سبز و غیره است.
در ادامه، آقای علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان خواستار نصب پست‌های برق در مناطق مسکونی فاقد پست برق شد و گفت: برخی اوقات توسط شهروندان ساخت‌و‌ساز انجام می‌شود، اما به‌دلیل نبود امکانات برق، بهره‌برداری از ساختمان‌ها به تعویق می‌افتد.
وی در عین حال با بیان این‌که طی چند روز گذشته شهردار کرمان این موضوع را دنبال کرده است، گفت: در این رابطه شهرداری باید زمین‌های موجود در نقاط مختلف را در اختیار اداره برق قرار دهد تا ضمن پرداخت وجه زمین توسط اداره برق، نسبت به ایجاد پست برق نیز اقدام کند.
آقای سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان نیز با بیان این‌که یکی از موضوعاتی که در جلسه با مدیرعامل برق شمال استان مطرح شد، نبود امکانات لازم برق در برخی نقاط شهر بود، گفت: در این رابطه با اداره برق مکاتبه کردیم تا زمین‌هایی را در اختیار این اداره قرار دهیم؛ ضمن این‌که به معاونت معماری و شهرسازی شهرداری هم اعلام کردیم به مناطق ابلاغ کنند تا در هنگام تفکیک اراضی، بخشی از زمین به‌عنوان محل نصب تجهیزات مورد نیاز برق دیده شود.
آقای منصور ایرانمنش، رییس کمیسیون حقوقی و حاشیه‌نشینی شورا هم در این نشست از شهردار کرمان به‌دلیل سرعت‌بخشیدن به اجرای پل شهید بهشتی تشکر کرد.
وی هم‌چنین به تعدد تابلوهای «توقف مطلقاً ممنوع حمل با جرثقیل» در نقاط مختلف شهر کرمان اشاره کرد و از این‌که گاهی اوقات خودروی شهروندانی که در زیر این تابلوها پارک شده، بدون اطلاع شهروند، توسط جرثقیل به پارکینگ حمل می‌شود، گلایه کرد و خواستار بررسی این موضوع ازسوی دستگاه‌های مربوط شد.
خانم زهرا ایرانمنش، رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا هم به بازدید از مراکز فرهنگی شهرداری کرمان اشاره کرد و گفت: علی‌رغم تمام فعالیت‌هایی که در مراکز فرهنگی و فرهنگ‌سراهای شهرداری کرمان انجام می‌گیرد، اما هنوز کمبود مراکز فرهنگی و فرهنگ‌سراها در شهر کرمان مشهود است.
وی اظهار امیدواری کرد با درایت شهردار کرمان، گام‌های مثبتی در راستای افزایش تعداد فرهنگ‌سراها و خانه‌های فرهنگ در شهر کرمان برداشته شود.
رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا به نامه‌ی مجمع مشورتی کلان‌شهرهای کشور در رابطه با نام‌گذاری روزی تحت عنوان روز کرمان اشاره کرد و با بیان این‌که تا پایان شهریورماه باید این موضوع به این مجمع اعلام شود، گفت: از صاحب‌نظران و شهروندان کرمانی دعوت می‌کنیم در رابطه با نام‌گذاری روزی به نام روز کرمان، نظرات خود را به دبیرخانه‌ی شورای اسلامی شهر کرمان اعلام کنند.
خانم  ایرانمنش هم‌چنین خواستار راه‌اندازی بازارچه‌های خوداشتغالی در شهر کرمان شد.
وی هم‌چنین به‌دلیل برپایی جشن ایثارگران از شهردار کرمان تشکر کرد.
شهردار کرمان نیز در ادامه، در رابطه با ساخت فرهنگ‌سرا در نقاط مختلف شهر کرمان گفت: در حال رایزنی با برخی خیران هستیم تا در زمینه‌ی ساخت فرهنگ‌سرا با مشارکت خیران در نقاط مختلف شهر اقدام شود.
آقای محمدجواد کامیاب، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا نیز در این نشست از بازدید اعضای این کمیسیون از پروژه‌های عمرانی شهرداری در روز یک‌شنبه‌ی هفته‌ی آینده خبر داد.
وی به اجرای فیبر نوری در شهر کرمان توسط شهرداری هم اشاره کرد و گفت: مشکلات مسیر اجرای پروژه‌ی فیبر نوری برطرف شده و شهرداری می‌تواند فیبر نوری را به روش BOT اجرا کند.
آقای کامیاب از بررسی موضوع و اجرای BRT از میدان آزادی تا میدان شهدا و اجرای آن در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
آقای حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه و منابع پایدار شورا نیز با اشاره به سخنان منصور ایرانمنش، رییس کمیسیون حقوقی و حاشیه‌نشینی در رابطه با تابلوهای «توقف مطلقاً ممنون حمل با جرثقیل» در نقاط مختلف شهر و حمل خودروهای شهروندان به پارکینگ‌ها گفت: وقتی تابلویی نصب می‌شود، حکم قانون را دارد و شهروندان باید به قانون احترام بگذارند.
وی در عین حال در رابطه با تعدد تابلوها در نقاط مختلف شهر گفت: البته به نظر می‌رسد آمایش این تابلوها ضروری است.
آقای چناریان هم‌چنین به سامان‌دهی و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهر کرمان اشاره کرد و گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، بهترین کار بود و به‌زودی شهروندان نتیجه‌ی این اقدام را می‌بینند.
در ادامه، خانم ماه‌بانو معصوم‌زاده، رییس کمیسیون بهداشت شورا به افزایش تصادفات و مرگ شهروندان به‌ویژه عابران پیاده در نقاط مختلف شهر اشاره کرد و گفت: طبق بررسی‌ها افزایش نور و هم‌چنین اصلاح هندسی در برخی معابر موجب کاهش تصادفات و تلفات انسانی خواهد شد.
وی هم‌چنین به برخی موضوعات ازجمله نبود مسیر مناسب برای عبور معلولان در ورودی بازار کرمان، نبود مسیر مناسب برای معلولان در میدان شهدا، نبود مسیر مناسب برای عبور معلولان روبه‌روی بهزیستی، مستهلک‌شدن سطل‌های زباله در پردیسان قائم، خطر ریزش دیوارها در برخی نقاط شهر، به‌سازی مسیر پیاده‌روی در پردیسان قائم، نبود خط عابر پیاده در میدان آزادی، ارایه‌ی راه‌کارهایی برای جلوگیری از ورود ریزگردها به شهر کرمان، اختصاص تخفیف مکان‌های تفریحی و ورزشی متعلق به شهرداری برای ایتام، استفاده از استارت‌آپ تفکیک از مبدأ زباله‌ها با استفاده از نرم افزار تلفن همراه، نصب سرعت‌کاه در ابتدای بولوار سیدی (تقاطع نجیب‌زاده) برای کاهش تصادفات، استفاده از سازمان‌های مردم‌نهاد مبتنی بر سلامت برای هم‌افزایی جهت افزایش سواد سلامت و نصب نقشه‌ی سرویس‌های بهداشتی بازار بزرگ کرمان اشاره کرد و خواستار بررسی و رفع این مشکلات شد.
آقای فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این رابطه گفت: موضوعاتی که خانم معصوم‌زاده جمع‌آوری و ارایه کرده‌اند، یک فرصت برای رفع برخی از مشکلات شهروندان در شهر کرمان است.
در ادامه، آقای عالم‌زاده، شهردار کرمان، در رابطه با حل این مشکلات قول مساعد داد.
آقای رامین ارجمند کرمانی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا نیز در این نشست به ساخت و تعریض معابر شهری اشاره کرد و گفت: گاهی برخی شهروندان ۳۰ سال برای تملک ملک مسیری خود ازسوی شهرداری کرمان معطل می‌مانند و نمی‌توانند هیچ اقدامی در ملک خود انجام دهند که با توجه به نبود منابع مالی برای تملک این املاک، باید در این رابطه چاره‌اندیشی کرد.
آقای عالم‌زاده، شهردار کرمان نیز در این رابطه گفت: این موضوع دغدغه‌ی ما هم محسوب می‌شود؛ چراکه نمی‌توانیم به‌طور مثال پس از ۳۰ سال، حق‌و‌حقوق مالکانه‌ی شهروندان را نادیده بگیریم، اما به‌دلیل نبود منابع مالی برای تملک املاک مسیری، در حال حاضر در هر منطقه سه اولویت برای تملک املاک مسیری در نظر گرفته‌ایم.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.