111

  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۷:۴۵

اجرای طرح های نیمه تمام ، یکی از اولویت های شورای اسلامی شهر کرمان

رییس شورای اسلامی شهر کرمان گفت: یکی از اولویت های شورای اسلامی شهر کرمان اجرای طرح های نیمه تمام است که در دوره های قبل اجرای آن آغاز شده از جمله پروژه پل سیدی که به دلایل متعدد تکمیل آن به تعویق افتاده است یا تکمیل معبر دوطرف پل باغ ملی و ساماندهی میدان آزادی .
به مناسبت نهم اردیبهشت ماه روز شورا ها ، اعضای شورای اسلامی شهر کرمان به اتفاق شهر دار و شهر داران مناطق کرمان در جمع خبر نگاران حضور یافتند و ضمن تشریح عملکرد شورا ی اسلامی شهر کرمان ، به سوالات خبر نگاران نیز پاسخ گفتند .
آقای محمد فرشاد رییس شورای اسلامی شهر کرمان در ابتدای این نشست، شورا ها را حلقه واسط بین مردم سیستم اجرایی دانست و افزود : ۲۴ نشست شورای عمومی، ۱۵ کمیسیون گردشگری و اصناف، ۱۸ کمبیسیون عمران و حمل و نقل، ۱۷ جلسه کمیسیون فرهنگی و زبانوان و ۲۰ کمیسیون حقوقی و تخصصی و … از جمله جلسات ۶ ماه اخیر شورای شهر پنجم بوده است.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان ادامه داد: شورا ماهیت اجرایی ندارد بلکه وظایف او انتخاب شهردار و مصوب بودجه و نظارت بر بودجه و قوانین شهرداری از جمله وظایف شورا می‌باشد.
آقای فرشاد در ادامه از مصوبات شورای اسلامی شهر کرمان و طرح های آینده سخن گفت و افزود: یکی از اولویت های شورای اسلامی شهر کرمان اجرای طرح های نیمه تمام است که در دوره های قبل اجرای آن آغاز شده از جمله پروژه پل سیدی که به دلایل متعدد تکمیل آن به تعویق افتاده است یا تکمیل معبر دوطرف پل باغ ملی و ساماندهی میدان آزادی.
وی در خصوص پروژه پل سیدی اظهار داشت: امید می رود عملیات اجرای پل سیدی تا تیر ماه امسال به اتمام برسد و مورد بهره برداری قرار گیرد .
آقای فرشاد بیان داشت: پس از رد صلاحیت «سام» از سوی وزارت کشور، آقای مهران عالم‌زاده به عنوان شهردار کرمان به وزارت کشور کرمان معرفی شد که صلاحیت ایشان تایید و شهردار کرمان از بدو ورود به شهرداری تا کنون همکاری و تعامل خوبی با اعضای شورا ی اسلامی کرمان در راستای توسعه و آبادانی شهر داشته است .
رییس شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به نام‌گذاری یکی از محورهای شهر کرمان به نام «زهرا همتی» قهرمان تیراندازی با کمان ایران و جهان بیان کرد: تصویب ۹ اساسنامه برای شورا، برگزاری هم‌اندیشی با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و شهرداری برای تسریع پروژه‌های عمران شهری،مرمت خانه شهر و مورد بهره‌برداری قرار گیری این
پروژه ها، مذاکرات صورت گرفته در زمینه پروژه گودال خشت‌مال‌ها، بازدید از پروژه‌های شهری، راه‌اندازی کارخانه بازیافت شهرداری، ساماندهی میدان آزادی در راستای نصب المان آزادی، بسته تشویقی برای پرداخت عوارض، تصویب بودجه سال ۹۷ و … از جمله اقدامات شورای اسلامی دوره پنجم تاکنون می‌باشد.
وی با بیان این مطلب که اعضای شورای شهر با یکدیگر وفاق لازم را دارد، به حوزه زنان در شورا نیز اشاره و اظهار کرد: هیچگونه ی‌اعتنایی به حوزه زنان در شورای شهر پنجم صورت نگرفته بلکه شورای شهر کمیسیون بانوان را تشکیل داده است.
آقای فرشاد با اعلام این خبر که شورای اسلامی شهر کرمان با احداث مترو موافق است لذا منتظر توافق وزارت کشور هستیم، اظهار کرد: ۶۵۰ میلیارد تومان بودجه سال گذشته شهرداری کرمان بود که در پایان سال تنها ۳۷۵ میلیارد تومان آن وصول شد که در این راستا برای بودجه سال جاری ۵۷۰ میلیارد تومان بسته‌ایم که ۲۷ میلیارد تومان میزان هزینه‌های جاری شهرداری است.
وی در ادامه گفت: منتفی شدن المان میدان آزادی شهر کرمان نیز گفت: المان آزادی، منتفی نیست و در حال بررسی هستیم و نتیجه قطعی به مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.
آقای بهرامی نایب رییس شورای شهر کرمان نیز در این نشست گفت: به دنبال آن هستیم که در اجرای پروژه غیرهم‌سطح امیرکبیر، قرارداد را شفاف‌سازی کنیم زیرا مردم حق دارند از این موضوع آگاه باشند، ضمن آنکه به دنبال آن هستیم که قراردادهای شهرداری شفاف سازی کنیم تا مردم از نحوه هزینه کردهای شهرداری آگاه باشند.
نایب رییس شورای شهر کرمان در پاسخ به عدم همکاری شهرداری کرمان در پروژه های ورزشی ادامه داد: شهرداری‌ها از ورود به ورزش حرفه‌ای منع شده است اما ما به دنبال مشارکت همگانی شهرداری در ورزش هستیم که اقدامات خوبی نیز در این راستا تاکنون صورت گرفته است.
خانم زهرا ایرانمنش، دیگر عضو شورای شهر کرمان نیز در این نشست در خصوص اقدامات شورای شهر در حوزه زنان عنوان کرد: بازارچه هایی برای بانوان سرپرست خانوار در سال جاری کلید خورده است ضمن آنکه امیدواریم فضای تفریحی مخصوص بانوان در شهر کرمان گسترش یابد.
آقای میر حسینی رئیس کمیسیون گردشگری و اصناف نیز از ساماندهی بازار قلعه محمود سخن گفت و افزود: برخی اماکن تاریخی به صورت متروکه در آمده و بایستی مورد توجه و باز سازی قرار گیرد از جمله بازار قلعه محمود که در حال حاضر قرار شده جهت ایجاد بازارچه خود اشتغالی مورد استفاده قرار گیرد .
در این نشست آقای خدادادی بیان داشت: ما به خوبی می دانیم وجود متکدیان به چهره شهر آسیب رسانده وبا توجه به توسعه گردشگری و افزایش گردشگران ، وجود آنها در سطح شهر خوشایند نیست و هر چند جمع آوری آنها بر عهده فرمانداری است اما شهرداری نیز در ساماندهی این وضعیت تا آنجا که در توانش باشد کمک خواهد کرد. به دنبال این هستیم که شهر کرمان را شهر بدون گدا در کشور معرفی کنیم.
در خصوص آرمستان جدید شهر کرمان نیز بیان شد : شهر کرمان نیاز به آرمستان جدید دارد و اقدامات لازم برای احداث آن انجام شده است اما شهرداری در حال به‌روز رسانی نقشه‌های این پروژه است اما در مجموع تا دو ماه آینده آرمستان جدید شهر کرمان راه‌اندازی خواهد شد.

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.