4

  • ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • ۸:۲۲

اجرای طرح اکرام ایتام ، برپایی جشن رمضان و برگزاری طرح مفتاح الجنه

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان در نشست خبری از برنامه‌های ویژه کمیته امداد در ماه مبارک رمضان سخن گفت .
دکتر یحیی صادقی با اشاره به فضای معنوی ماه پر برکت رمضان اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان که ماه عبادت و نیایش و کمک و توجه بیشتر به نیازمندان جامعه می باشد ، کمیته امداد نیز برنامه های مختلفی را با همکاری خیرین و مردم فهیم کرمان در راستای کمک به مدد جویان تدارک دیده است .
مدیر کل کمیته امداد کرمان بیان داشت یکی از برنامه های محوری در ماه مبارک رمضان ، طرح اکرام ایتام است که امسال نیز همچون سالهای گذشته برنامه ریزی شده است و حامیان جدیدی را جذب خواهیم کرد. برپایی بازارچه جشن رمضان در پارک مطهری از دیگر برنامه های ماه رمضان است که در این بازارچه مدد جویان تولیدات و طرح های نمونه خود را به نمایش می گذارند و ضمن اینکه نمایشگاه خواهد بود، فروشگاهی نیز برای عرضه محصولاتشان می باشد .
وی از اجرای طرح مفتاح الجنه نیز سخن گفت و افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره) به‌عنوان متولی امور محرومین جامعه در جهت احیاء سنت علوی و ایجاد فرصت برای بسیاری از مسئولین خیراندیش و نیکوکار که علاقه و زمینه چنین دوستی‌ها و هم‌نشینی‌هایی رادارند ،طرح مفتاح الجنه را تهیه و اجرا نموده است تا به‌واسطه آن الفت و دوستی بین محرومین و مسئولین در قالب هدایت الهی دین مبین اسلام محقق گردد.
در اجرای این طرح طی ماه مبارک رمضان در استان،تعداد پنج هزار خانوار تحت پوشش مورد بازدید و دلجویی مسئولین و خیرین قرار می گیرند و تیم های مختلفی این امر مهم را عهده دار خواهند بود .
آقای صادقی تصریح کرد دریکی از روزهای این ماه معنوی برنامه ای جهت تجلیل از خیرین و حامیان اجرا خواهد شد .وی گفت: کمیته امداد ضمن کمک و حمایت از مدد جویان دانشجو ، از مدد جویان خلاق و کسانی که دارای ایده های خلاقانه باشند نیز حمایت می کند ، در این راستا بانکی بنام بانک نخبگان تشکیل شده که نخبگان را شناسایی می کند.
وی در ادامه افزود: دانشجویان فراوانی هستند که تحت پوشش کمیته امداد در رشته های پزشکی و دیگر رشته ها تحصیل می کنند و حتی عده ای از آنها اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه هستند .
مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه طبق مصوبه اعلام شده ۶۰ در صد اعتبارات در روستا ها صرف می شود ، افزود: درطرحی که جدیدا برنامه ریزی شده ، ساخت ۸۰۰ واحد مسکونی برای مدد جویان روستایی با مشارکت سپاه پاسداران در دست اقدام است که بزودی عملیات آن آغاز می شود همچنین با توجه به مبحثی که در مجلس مطرح شد موضوع واگذاری واحد های مسکونی بلا متقاضی بود که قرار است بعد از ارزیابی ها در صورت مناسب بودن شرایط به مدد جویان شهری واگذار شود .
وی بیان داشت: در جهت حمایت از کالای ایرانی ، بایستی از محصولات و تولیدات داخلی به جدیت حمایت کنیم و در این راستا کالاهایی که برای جهیزیه مدد جویان یا دیگر مصارف خریداری می شود صرفا از کالا های داخلی است .

Share This Post

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.