علی اصغر جعفری تاکید کرد:

امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین موسسه خانه کتاب و باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

 

تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷

 

 

مدیرعامل باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری موسسه خانه کتاب و این باغ موزه با اشاره به همکاری‌های این دو مجموعه،‌ گفت: موسسه خانه کتاب از نهاد‌های پیشگام حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.


خانه کتاب و باغ موزه ظرفیت‌های یکدیگر را تکمیل کنند

 

به گزارش خبرنگاری کتاب ایران (آتی بوک) آیین امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری بین موسسه خانه کتاب و باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس عصر امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت‌ماه با حضور محسن جوادی؛ معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب و علی‌اصغر جعفری؛‌ مدیرعامل باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در غرفه موسسه خانه کتاب در سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

پیش از امضای این تفاهم‌نامه، علی‌اصغر جعفری در ملاقاتی کوتاه با جوادی با اشاره به ظرفیت قابل توجه برای پرداختن به موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ۲۲هزار عنوان منبع در کتابخانه تخصصی این نهاد اشاره کرد. وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه مشترک بین موسسه خانه کتاب و باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ابراز خرسندی کرد.

جوادی نیز با اشاره به افزایش میزان بازدیدکنندگان این دوره از نمایشگاه کتاب تاکید کرد: که کتاب برای همه اقوام ایرانی و پیروان ادیان مختلف است.

جعفری بعد از امضای تفاهم‌نامه در جمع خبرنگاران درباره تاثیر امضای این تفاهم‌نامه با موسسه خانه کتاب در تقویت جریان تولید کتاب‌های حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: خوشبختانه موسسه خانه کتاب از‌جمله نهادهای پیشگام و موفق مدیریت نشر کشور به حساب می‌آید.

وی با بیان این مطلب که تفاهم‌نامه‌ مشترک با موسسه خانه کتاب علاوه بر حوزه توسعه نشر کتاب شامل موضوعات دیگری نیز می‌شود ادامه داد: نقد کتاب، تجلیل از بزرگان حوزه نشر و برگزیدگان کتاب سال جمهوری اسلامی، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ذیل امضای این تفاهم‌نامه پیگیری می‌شود. مجموعه‌ای از فعالیت‌های متعددی که به ارتقا فرهنگ کتاب و کتابخوانی به‌ویژه در حوزه مقاومت و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کمک می‌کند را دنبال می‌کنیم.

جعفری افزود: موسسه خانه کتاب، گام‌های بلندی در این زمینه برداشته است. امیدواریم دو مجموعه موسسه خانه کتاب و باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ظرفیت‌های یکدیگر را تکمیل کنند.

مدیرعامل باغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: بزرگ‌ترین کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در مجموعه باغ‌موزه دراختیار پژوهشگران قرار دارد که قرار است ارتقا پیدا کند.

جعفری با اشاره به خدماتباغ‌موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به پژوهشگران گفت: موضوع حمایت از پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ارشد و رساله‌های دکتری در دو حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیگیری می‌شود همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بنا داریم زمینه تجلیل از مولفان، ناشران و برگزیدگان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را فراهم کنیم.

وی با اشاره به برگزاری سلسله برنامه‌های «چهل شاهد» از سوی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: سلسله برنامه‌های چهل شاهد هر هفته با موضوع انقلاب اسلامی و با حضور نخبگان، اندیشمندان و پیشکسوتان این حوزه کتاب‌هایی که در زمینه‌های مختلف با محوریت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نقد و بررسی می‌کند.

جعفری همچنین از موسسه خانه کتاب به دلیل پیشگامی در موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تشکر کرد.  

سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا ۲۲ اردیبهشت در مصلای بزرگ امام برپاست. 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.