تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵

, مترجم : محمد حسن لو

 

 

یک بانک انگلیسی تصمیم گرفته برای رمان نویسان جوان و با استعداد انگلیسی سالانه دستمزدی در نظر بگیرد تا به صورت دائم بتوانند به شغل نویسندگی بپردازند.


حمایت بانکی از رمان نویسان/آنها شغل دائم داشته باشند

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک) به نقل از آینیوز، بانک و موسسه اعتباری دی مونتفورت شهر لندن اعلام کرده بودجه ای برای حمایت از نویسندگان جوان اختصاص داده است. به گفته این بانک قرار است سالانه به نویسندگان تایید شده حدود ۲۴هزار پوند داده شود تا بتوانند به طور دائم به شغل نویسندگی بپردازند. 

جاناتان دی مونتفورت مالک و موسس این بانک می گوید خودش در نوجوانی عاشق نوشتن بوده است ولی به خاطر مسائل مالی نتوانسته این شغل را ادامه دهد. وی موسسه مالی خود را در سال ۲۰۱۳ تاسیس کرد. 

مونتفورت در حال حاضر خانه انتشاراتی دیمونتفورت را تاسیس کرده که اولین کارش حمایت از نویسندگان جوان و با استعداد است. وی می‌گوید هدف از تاسیس این خانه انتشاراتی چاپ داستان و رمان از نویسندگان جوان است که نسبت به بقیه کمتر از توان مالی برخوردار هستند. 

این بانک اعلام کرده است که در فاز اول پروژه حمایت از نویسندگان جوان حدود ۵ تا ۱۰ نویسنده را تحت حمایت خود قرار خواهد داد و امیدوار است تا چند سال آینده از حدود ۱۰۰ نویسنده حمایت مالی کند. 

مونتفورت درباره این طرح گفت: «البته موفقیت پروژه بستگی به کتاب‌ها و داستان‌هایی دارد که نوشته می‌شود  و نمی‌توان از هم اکنون اظهار نظری درباره آن کرد ولی امیدواریم از رمان‌های نوشته شده در این طرح استقبال خوبی شود.»

این بانکدار جوان افزود: «اگر به اولین کتاب هری پاتر و انتشارش نگاه کنید متوجه خواهید شد که هیچ ناشری دوست نداشت آن را منتشر کند و خود رولینگ نیز با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو بود. من اعتقاد دارم باید از نویسندگان جوان حمایت کرد تا بتوانند استعداد خود را شکوفا کنند»

 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.