تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۳

 

 

مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی، امسال با ۱۲۵ عنوان کتاب در ۱۸۳ نسخه در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.


حضور سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با 125 عنوان کتاب و نشریه در نمایشگاه سی‌ویکم

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(آتی بوک)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی مظفر پاسدار شیرازی؛ مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در رابطه با حضور این سازمان در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: امسال نیز سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بخش‌ها و برنامه‌های متنوعی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور دارد و این برنامه‌ها با توجه به تجربیات سالهای گذشته صورت خواهد گرفت.  

وی به بخش‌های متنوع غرفه سازمان اشاره و تصریح کرد: یکی از این بخش‌ها، ف‍ی‍‍پا و نسخ خطی بخش دیگری از غرفه امسال خواهد بود. او تاکید کرد: با توجه به اینکه اسناد و نسخه‌های خطی زیادی در بین خانواده‌ها و عموم مردم وجود دارد، وجود بخش نسخ خطی در این غرفه موجب تشویق مردم به اهدای اسناد، نسخ خطی و همنچنین پاسخگویی به سوالات آنان خواهد بود.

پاسدار شیرازی ادامه داد: از دیگر جذابیت‌های غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نمایشگاه کتاب تهران، مرمت اسناد و نسخه و وجود میز نور است. همچنین ویترین‌های غرفه به نمایش اسناد تاریخی و کتاب‌های خطی سازمان از جمله دستط خط امیرکبیر و سند مشروطه اختصاص خواهد داشت.

مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خاطر نشان کرد: انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انتشاراتی تخصصی است که در حیطه کتب علوم آرشیوی، علوم اطلاعات و دانش‌شناسی (کتابداری) و تاریخ  فعالیت دارد.

او تصریح کرد: امسال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ۱۲ فصلنامه تخصصی و ۱۲۵ عنوان کتاب  ونشریه در ۱۸۳ نسخه از جمله فنخا در ۴۵ جلد؛ دانش نامه دیجیتال «ایران زمین» «معجم المخطوطات العراقیه» در ۲۰ جلد و فهرست نسخ خطی کتابخانه ملی در ۴۵ جلد در سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت می‌کند که از این تعداد ۶۳ عنوان چاپ اول است.

لازم به ذکر است سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در تاریخ ۱۲ تا ۲۲ اردیبهشت ماه در مصلی بزرگ تهران برپا می‌شود.

 

 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.