در گفت‌وگو با آتی بوک عنوان شد؛

 

تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳

 

 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دامغان از اجرای طرح «جشنواره اهدای کتاب» با هدف جمع‌آوری کتاب‌های مازاد برای استفاده در کتابخانه‌های عمومی این شهر خبر داد.

جمع‌آوری کتب مازاد برای استفاده در کتابخانه‌های عمومی دامغان

 

محمد سلطانیه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی دامغان در این باره به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک) در سمنان، گفت: جشنواره اهدای کتاب که از تاریخ ۲۲ آبان ماه ۹۷ آغاز شده است، تا ۲۲ بهمن ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: این طرح شامل کتاب‌هایی است که افراد، ارگان‌ها و سازمان‌ها به آنها احتیاج نداشته و یا با نیت خیر اهدا می‌کنند.

سلطانیه با اشاره به اینکه این طرح برای دومین سال متوالی در استان سمنان اجرا می‌شود، عنوان کرد: سال گذشته که اولین مرحله اجرای این طرح بود، حدود ۳۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی دامغان اهدا شد؛ اما با توجه به استقبال قابل توجه از این طرح در سال قبل و در عین حال گرانی کاغذ، امسال انتظاری شبیه استقبالِ سال گذشته را از طرح نداریم.

رئيس کتابخانه‌های عمومی دامغان افزود: در شهرستان دامغان ۹ کتابخانه عمومی وجود دارد که مجموعاً دارای ۲۰۲ هزار جلد کتاب در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، اقتصادی، اجتماعی و…. در سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی است.

وی یادآور شد: کتب اهدایی از سوی خیرین و شهروندان در قالب این طرح، طبق نیاز و بر اساس درجه بندی به کتابخانه‌های عمومی دامغان، روستاهای زیرمجموعه و سایر مدارس اهدا می‌شود.

سلطانیه افزود: در حال حاضر در روستای جزن از توابع بخش مرکزی، یک باب کتابخانه با همت خیرین در شرف اهدا است و در روستای حسن آباد از توابع بخش امیرآباد هم یک باب کتابخانه توسط خیرین در حال احداث است که ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

همچنین رئیس کتابخانه‌های عمومی دامغان از عموم شهروندان، ارگان‌ها و سازمان‌ها که دارای کتب مازاد بر نیاز خود هستند، خواست در این طرح که امری خداپسندانه نیز هست، مشارکت کنند.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.