[تعداد: ۰    میانگین: ۰/۵]

“پول، پول می‌آورد”. این نقلی است که از زبان پدرانمان شنیده‌ایم. می‌توان دریافت که حتی گذشتگانمان هم به صدق این جمله واقف بوده‌اند. انسان موجود نامحدود طلبی است و همیشه به دنبال رفاه و آسایش بی‌حد اندازه می‌باشد. اما چرا فقط تعداد کمی از انسان‌ها به چنین موقعیتی دست پیدا می‌کنند؟ راز رسیدن به ثروت و ثروتمند شدن واقعاً چیست؟ بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که هر کاری که از دستتان برمی‌آید را به بهترین نحو انجام دهید. به نظر من زندگی همین است. باور کنید زندگی این‌گونه نیست که بنشینید و منتظر باشید تا فرصت‌های طلائی به‌سوی شما بیایند و سرنوشتتان را زیرورو کنند. شما باید از هر چیزی که در اختیاردارید به نحو احسنت بهره ببرید و روی توانایی‌هایتان سرمایه‌گذاری کنید. اما سرمایه‌گذاری تنها به معنی اختصاص دادن مقداری پول برای آن‌ها نیست. پول آخرین مرحله‌ی یک سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. اولین گام برای هر سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری وقت و زمان است و بعدازآن یک پشتکار قوی به همراه صبر نیاز دارد. مراحل و استراتژی‌های بسیاری برای ثروتمند شدن وجود دارد که چنین محتوای عظیمی تنها در یک یا چند مقاله گنجانده نمی‌شود.اما آنچه در این دو مقاله (ثروتمندان چگونه ثروتمند می‌شوند؟ ۱و۲) برای شما گردآوری‌شده است ، حاصل تجربیات وزندگی افرادی است که در زندگی خود به موفقیت‌های بزرگی دست پیداکرده‌اند و ثروتمند تلقی می‌شوند.
انسان‌ها را به لحاظ ثروت و وضعیت شغلی می‌توان به ۴ گروه مختلف دسته‌بندی کرد. اکثریت مردم در ربع اول این دسته‌بندی یعنی “کارمندان” قرار دارند. برخی از آن‌ها باکمی تلاش و تحصیلات بیشتر، به سمت ربع دوم یعنی ” خوداشتغالی” حرکت می‌کنند. اما چیزی که شاید یک هدف برای هرکدام از ماست قرار گرفتن در ربع سوم یعنی ” صاحبان کسب‌وکار” می‌باشد. و این‌یک رؤیای بزرگ است که بتوانیم در ربع چهارم یعنی ” سرمایه‌گذاران” قرار بگیریم. در این دو مقاله ۱۲ استراتژی مجرب را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از طبقه‌ی کارگر به سوی طبقه‌ی سرمایه‌گذار جهش کنید.

۱) یک اندیشه‌ی قوی داشته باشید

 

یک اندیشه قوی داشته باشید

تونی رابینز معتقد است که ” ۸۰ درصد موفقیت در روانشناسی است” . یک ذهن قوی به شما کمک می‌کند تا در کسب‌وکارتان پیشرفت داشته باشید. اگر شما معتقدید که موفق می‌شوید باید بدانید که موفقیت اصلاً آسان نیست. شما باید مایل باشید از طریق چالش‌های مختلف خود را تحت‌فشار بگذارید و از سختی‌ها شکایت نداشته باشید. قبول سختی‌ها و شرایط دشوار اولین گام موفقیت شما به شمار می‌آید. داشتن چنین ذهنیت قوی‌ای شمارا قادر می‌سازد تا هر چه را که اراده کنید، انجام دهید. به این شکل شما همیشه آماده هستید تا با سختی‌ها و نگرانی‌ها کنار بیایید و با هر مسئله‌ای مواجه شوید. این اولین کلید ثروتمند شدن است. همه‌ی ثروتمندان و پیشگامان، داشتن اندیشه و ذهن قوی را مهم‌ترین گام در موفقیت می‌دانند.

 

چه چیزی مانع می‌شود که شما ثروتمند شوید؟ اکثر اوقات عدم اعتقاد به پیشرفت مانع پیشرفت شما می‌شود.

 

۲) ریسک‌پذیر باشید

هیچ‌وقت راحتی و آرامش منجر به پیشرفت نمی‌شود و سطح شمارا بالاتر نمی‌برد. اگر بخواهید از دغدغه‌ها دور بمانید و در آرامش به سر ببرید، باید بدانید که همیشه در سطح متوسط خواهید ماند. در زمان گذشته در سطح متوسط بودن، یک وضعیت خوب به شمار می‌آمد، اما در جهان امروز شما باید فوق‌العاده باشید. اگر با تصمیمی مواجه شدید که به نظر خطرناک یا ترسناک می‌رسید، به سراغش بروید. حق با شماست شاید این‌یک قمار به‌حساب بیاید که باعث شود شما چیزهایی را از دست بدهید اما هم‌چنین ممکن است منجر به موقعیتی غیرقابل‌باور بشود. هنگامی‌که شما محافظه‌کارانه برخورد می‌کنید، فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهید. شاید مدت زیادی احساس امنیت داشته باشید اما هیچ‌گاه در زندگی جهش‌های بزرگ را تجربه نخواهید کرد.

۳) تحصیلات مالی داشته باشید!

در دوران تحصیلی به ما آموزش مالی نمی‌دهند. ما فقط می‌آموزیم که در این عصر صنعتی باید به هر طریقی درجایی استخدام شویم تا بتوانیم پیشرفت کرده وزندگی را بگذرانیم. آموزش‌وپرورش ما مبتنی بر استخدام است و هیچ‌کدام از ما اطلاعات مالی خاصی نداریم. به مؤسسات آموزش مالی بروید و در مورد سرمایه‌گذاری اطلاعات جمع‌آوری کنید. خواندن کتاب‌های دنیای تجارت را آغاز کرده و به هوش مالی دست پیدا کنید. زمانی که به هوش مالی برسید بر زندگی خود تسلط می‌یابید زیرا همیشه در حال رشد، یادگیری و سرمایه‌گذاری می‌باشید. هر چه بیشتر درباره ثروت بیاموزید، ثروتمندتر می‌شوید. هرروز کاری را انجام می‌دهید که ازلحاظ مالی رشد کنید. تکرار، باعث ایجاد مهارت می‌شود. شما باید مطالب به‌دست‌آمده از تحصیلات مالی را در زندگی خود پیاده سازید تا شرایط لازم برای موفقیت را ایجاد نمایید. ثروتمند شدن به دانش نیاز دارد.

 

 

ثروتمندان کتابخانه‌های بزرگ و تلویزیون‌های کوچک دارند، درحالی‌که افراد فقر کتابخانه‌های کوچک و تلویزیون‌های بزرگ دارند.

۴) با خودتان صادق باشید

با خودتان صادق باشید و درجایی که واقعاً هستید بایستید، این کار بسیار ضروری است. شاید شما وانمود کنید که همه‌چیز خوب است و دارید با شجاعت ادامه می‌دهید، اما درواقع این شجاعت یک نقاب است که شما بر روی چهره‌ی ترسوی واقعی خود زده‌اید. این کار باعث می‌شود شما از یاد ببرید که واقعاً در معرض مشکل هستید و همه‌چیز دارد خیلی بد پیش می‌رود.
هرگاه بتوانید وضعیت بدتان را قبول کنید، به سراغ نقاط شکست خود می‌روید تا ببینید چه چیزی باعث شکستتان شده است؟ چه چیزهایی را از داده‌اید و چگونه می‌توانید آن‌ها را جبران کنید؟
زمانی که متوجه شدید که دچار مشکل شده‌اید، کمک بخواهید، تظاهر نکنید و دروغ نگویید که همه‌چیز خوب پیش می‌رود. در دنیا چیزی به نام میلیونر از همان ابتدا ساخته نشده است، میلیونر شدن راهی است که باید آن را بپیمایید. جی آبراهام معتقد است که:” کیفیت زندگی شما به کیفیت خواستارهای شما بستگی دارد. هرچه بیشتر کمک بخواهید، کمک بیشتری دریافت خواهید کرد و فرصت‌های بیشتری برایتان رخ خواهد داد”.

۵) شبکه، شبکه، شبکه

شبکه می‌تواند به‌عنوان یک سرمایه در نظر گرفته شود. شما باید بتوانید از محل کارتان فراتر بروید و با تعداد زیادی از مردم ملاقات کنید و آن‌ها را با کسب‌وکارتان آشناسازید. هرچه ارتباط بیشتری برقرار کنید، فرصت‌های بیشتری برای رشد و کسب دانش در اختیارتان قرار خواهد گرفت. شما باید رهبران و پیشگامان عالی را در حرفه‌ی خود شناسایی کرده و از دانش آن‌ها در جهت رشد و رونق کسب‌وکار خود بهره ببرید و از ایشان الهام بگیرید. بدون ایجاد ارتباطات شما خواهید ماند و خودتان.
همه‌ی ما یک سطح تفکر داریم و سطح تفکرمان میزان موفقیت ما را در زندگی مشخص خواهد کرد. به‌عنوان‌مثال اگر شما با افرادی که ده برابر از شما موفق‌ترند معاشرت داشته باشید، می‌توان تضمین کرد که سطح تفکرتان به‌اندازه‌ی آن‌ها بالا رفته و ده برابر موفق‌تر خواهید شد. سعی کنید عملکرد خود را نسبت به افرادی که از شما موفق‌تر هستند، محک بزنید، این‌گونه افراد باعث می‌شوند شما بیشتر فکر کنید و رؤیاهای بیشتری داشته باشید.

۶) تولیدکننده باشید نه مصرف‌کننده

مردم چیزی را نمی‌خرند مگر آنکه مطمئن باشند که ارزشش دارد و چیزی را نمی‌فروشند مگر آنکه مطمئن شوند که ارزش واقعی‌اش را دریافت می‌کنند. چرا؟ زیرا همه‌ی ما یک دلال بزرگ هستیم و می‌خواهیم معامله کنیم و سود به دست آوریم. مطمئناً هیچ آدم عاقلی به دنبال کسب ضرر نیست. اگر می‌خواهید دیگران طالب محصولات شما باشند، باید محصولتان از چیزی که به نظر می‌رسد باارزش‌تر باشد. به‌عنوان‌مثال مردم تمایل دارند که یک جنس ۱۰۰ دلاری را باقیمت ۸۰ دلار خریداری کنند تا به نظر خودشان معامله‌ی خوبی انجام داده باشند.
شما به‌عنوان یک تولیدکننده اگر می‌خواهید یک محصول ۱۰۰ دلاری تولید کنید، باید چیزی با ۲۰⸓ ارزش بیشتر تولید کنید، این‌گونه محصولتان باارزش تلقی می‌شود. اگر بتوانید ارزش خود را برای مشتریانتان حفظ کنید، می‌توانید به پول نقد، فرصت، ثروت و موفقیت برسید. درصورتی‌که اگر فقط به فکر سود خود باشید، به یک مصرف‌کننده‌ی پول تبدیل می‌شوید که تمامی پول نقدتان را می‌سوزانید و به‌زودی بدهکار می‌شوید.

 

تولید کننده باشید

همان‌طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، ثروتمند شدن، سلسله‌مراتب زیادی دارد که در یک مقاله گنجانده نمی‌شود. با ما همراه باشید تا در مقاله‌ی ” ثروتمندان چگونه ثروتمندتر می‌شوند؟ (۲)” دیگر استراتژی‌های ثروتمند شدن را برایتان شرح دهیم.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.