جهان او شگفت‌آور است

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱

 

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار یک توئیت درباره نامگذاری خیابانی به نام عبدالله‌ انوار نوشت؛ «جهان او شگفت‌آور است. از منطق و فلسفه و ریاضیات تا موسیقی و نجوم و نسخه‌شناسی.»


توئیت وزیر درباره نامگذاری خیابانی به نام عبدالله انوار

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک)، به دنبال نامگذاری خیابانی در کتابخانه ملی به نام استاد عبدالله انوار، سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توئیتی در این زمینه منتشر کرد.
 
او در این توئیت آورده است؛ خیابان شنگرف (در کتابخانه ملی) به نام استاد عبدالله انوار نامگذاری شد. جهان او شگفت‌آور است. از منطق و فلسفه و نجوم و نسخه‌شناسی. از تسلط بر دانش قدیم تا چیرگی بر علوم نوین. از نیک‌نفسی و بی‌آلایشی تا تکاپوی علمی در نود و چهار سالگی. خداوندا بسلامت دارش.
 
شورای اسلامی شهر تهران روز گذشته به نامگذاری خیابان شنگرف در کتابخانه ملی به نام استاد عبدالله‌ انوار رای مثبت دادند. انوار از  از مترجمان ایرانی و از پیشکسوتان معاصر نسخه‌شناسی، در ایران است. وی نسخه‌پژوه، نسخه‌شناس، فهرست‌نویس، ریاضی‌دان و متخصص متون کهن ریاضی نیز است. انوار بیش از ۲۰ سال رئیس بخش نسخ خطی کتابخانه ملی ایران بود و در طول دوران کاری خود حدود ۱۰ جلد فهرست نسخه‌های خطی به فارسی و عربی را تدوین کرد. 
 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.