کتابی با ۵۰۰ تست هوش استاندارد منتشر شد

 

تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵

 

 

انتشارات مرسل با انتشار کتابی با عنوان «تست هوش» با ۵۰۰ تست جدید به نیاز برخی افراد برای بازیابی توانایی مغزشان پاسخ داده است.


تست‌هایی که مغزتان را ورز می‌دهند

 

خبرگزاری کتاب ایران(آتی بوک)- بسیاری از روانشناسان و پژوهشگران در زمینه هوش و آی کیو بر این باورند که اغلب انسان‌ها از یک میزان هوش برخوردارند و شمار انسان‌هایی که دارای ضریب‌ هوشی بالاتری نسبت به بقه هستند بسیار اندک است و می‌توان آن‌ها را جزو استثناها به حساب آورد.
 
استفاده از تمام توانایی ذهنی و هوش یک فرد در درجه اول تحت تاثیر شرایط محیطی و نحوه یادگیری فرد از محیط اطرافش است. انجام تست‌های هوش به نوعی ورزش برای مغز محسوب می‌شود و باعث به کارگیری توانایی‌هایی در مغز می‌شود که تا قبل از آن چندان به کار گرفته نمی‌شد.
 
هدف از طراحی تست‌های هوش رسیدن به یک ایده‌آل از پتانسیل‌های فکری افراد است. این آزمون‌ها حول مجموعه‌های محرک‌هایی طراحی شده‌اند که تا نمره‌ای را بر اساس مدل طراح  آزمون از آن چه هوش را تشکیل می‌دهد، به فرد شرکت‌کننده بدهد.
 
انتشارات مرسل در کتابی با عنوان«تست هوش» مجموعه بیش از ۵۰۰ تست هوش جدید طبقه‌بندی شده تا پیشرفته را منتشر کرده تا نیاز برخی مخاطبان به این ورزش ذهنی مرتفع شود. تست‌های این اثر از سوی جوکامرون طراحی شده و توسط جواد ثابت‌نژاد به رشته ترجمه درآمده است.
 
کتاب«تست هوش» محتوی بیش از پانصد تست است که تیزهوشی و توانایی حل مسئله را آزمایش می‌کند و به چالش می‌کشد. تست‌ها به صورت آسان به سخت مرتب شده‌اند. فصل اول از فصل آخر آسان‌تر است. ناشر به شما پیشنهاد می‌کند که با نظم و منطق اقدام به حل سؤالات کنید و در برابر تمایل به شیرجه رفتن در هر سوال و خارج شدن از آن ایستادگی کنید.
 

مروری بر فصل‌ها
 فصل اول کتاب را آسان خواهید یافت؛ لذا بردبار باشید. و از آن‌ها برای گرم کردن ذهن برای چالش در سوالات بعدی استفاده کنید. با به پایان رساندن هر فصل برای مقایسه جواب خود به پاسخ‌نامه، زمان معینی را اختصاص دهید. به تست برگردید تا منطق سوال را خوب درک کنید. در ادامه کتاب متوجه خواهید شد که الگوی ریاضی خاصی در تمام تست‌ها خودنمایی می‌کند و اطلاعات عینی آن‌ها همزمان می‌آیند. هوشیار باشید. این‌ها کمک‌کننده است. اما درست وقتی فکر می‌کنید که الگویی را فهمیده‌اید تغییر می‌کنند

به حواشی بیاندیشید به بدیهیات فکر نکنید، از همه زوایا نگاه کنید. پاداش شما ساعت‌های متمادی سرگرمی است.

 

 

کتاب«تست هوش» با ۵۰۰ تست هوش جدید به قیمت ۱۶ هزار و هشتصد از سوی انتشارات مرسل روانه کتاب‌فروشی‌ها شده است.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.