تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۹

 

 

«تاریخ طبیعی و دوران باستان سلبورن» نوشته گیلبرت وایت که چهارمین اثر پرتیراژ درمیان کتاب‌‌های انگلیسی زبان در طول تاریخ نشر و چاپ کتاب است، به صورت آنلاین در اختیار عمومی قرار گرفته است.


امکان دانلود رایگان چهارمین اثر پرفروش انگلیسی‌زبان

 

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک) به نقل از گاردین – «تاریخ طبیعی و دوران باستان سلبورن» نوشته گیلبرت وایت، یکی از پرتیراژترین کتاب‌های منتشر شده به زبان انگلیسی، به صورت آنلاین و رایگان در شبکه اینترنت قرار گرفته است.

این کتاب الهام  بخش کارهای علمی چارلز داروین زیست شناس مشهور انگلیسی بوده است. گفته می‌شود این کتاب از نظر تعداد نسخه‌های منتشر شده در دنیا مقام چهارم را دارد.

کتاب «تاریخ طبیعی و دوران باستان سلبورن» نوشته گیلبرت وایت نخستین‌بار در سال ۱۷۸۹ میلادی منتشر شد و از آن زمان تاکنون میلیون‌ها نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است. زیست شناسان بسیاری از جمله داروین این کتاب را تحسین کرده‌اند.

در این کتاب تاریخچه کاملی از گیاهان و جانوران و همچنین محیط زیست و آب و هوا ارائه شده است که در آن زمان اطلاعات ارزشمندی در اختیار زیست شناسان قرار می‌داد. گفته می‌شود این کتاب بعد از انجیل پرتیراژترین کتاب انگلیسی زبان بوده است. گفتنی است آثار شکسپیر و جان بونیان در مقام‌های اول و دوم پرتیراژترین کتاب‌‌های انگلیسی زبان قرار دارند.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.