تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۲

 

 

نامزدهای اولیه جایزه اِستلا، که مختص نویسندگان زن استرالیایی و بر اساس جایزه معتبر نویسندگان زن بریتانیایی-بِیلیز- طراحی شده است، اعلام شد.

اعلام نامزدهای اولیه جایزه نویسندگان زن استرالیا

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک) به نقل از گاردین، ده رمان و دو اثر غیرداستانی به عنوان نامزدهای اولیه جایزه معتبر نویسندگان زن استرالیایی اعلام شدند. فهرستی که شامل نویسندگان کتاب‌اولی چون بری لی و داستان‌نویسان موفقی چون گیل جونز است.
 
جایزه اِستلا که در سال ۲۰۱۹ هفتمین دوره خود را جشن می‌گیرد در تلاش برای تشویق زنان داستان‌نویس استرالیایی ایجاد شد و جایزه ۵۰ هزار دلاری به برگزیده اهدا می‌کند. فقط آثار داستانی و غیرداستانی که در سال ۲۰۱۸ در استرالیا منتشر شدند اجازه شرکت در این رقابت را دارند. علاوه بر اهدای جایزه ۵۰ هزار دلاری به برنده، نامزدهای حاضر در فهرست اولیه نیز هزار دلار به عنوان هدیه دریافت می‌کنند.
 
فهرست نامزدهای اولیه جایزه اِستلا سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

«خدایان کوچک» نوشته جنی آکلند
«مردی خارج از زمان» نوشته استفنی بیشاپ
«بطری آبی» نوشته بلیندا کستل
«پل» نوشته اِنزا گندولفو
«آشوبگر: ذهنی در آتش» نوشته کلوئی هوپر
«مرگ نوآ گِلَس» نوشته گیل جونز
«کوهستان صورتی در جزیره لوکست» نوشته جیمی مارینا لائو
«خرابکاران» نوشته ویکی لاوو-هاروی-اثر غیرداستانی
«جمجمه پوست‌تخم‌مرغی» نوشته بری لی
«لبِ زیادی» نوشته ملیسا لوکاشنکو
«بدیهی» نوشته ماریا تومارکین- غیرداستانی
«دنیا کامل بود» نوشته فیونا رایت

 

لوئیس سوئین، رئیس هیئت داوران این دوره معتقد است آثار انتخاب‌شده، مسائل مهم حاضر در جهان را به عنوان موضوع انتخاب کرده‌اند و بعضی دیگر در تلاش بوده‌اند تغییری در سبک داستانی به وجود آورند. علاوه بر این داورانِ جایزه اِستلا در پی انتخاب آثاری از ناشران مختلف و همچنین حضور نویسندگان رنگین‌پوست در جایزه امسال بودند.

 

دنیل برونینگ، مجری رادیو ملی، میشل کرستر، برنده جایزه میلز فرانکلین، آمیلیا لاش، برنامه‌ریز فستیوال نویسندگان جوان سیدنی، کیت مک‌کلایمنت، روزنامه‌نگار و محقق، و لوئیس سوئین، مدیر انتشارات اسلیپرز و بنیان‌گذار جایزه اِستلا هیئت داوران جایزه استلاِ سال ۲۰۱۹ را تشکیل می‌دهند.

 

فهرست نهایی جایزه اِستلا در تاریخ هشتم مارس و برنده در تاریخ نهم آوریل در ملبورن اعلام می‌شود.

 

 

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.