مجتبی مطهری در گفت‌وگو با آتی بوک مطرح کرد؛

 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱

 

 

مجتبی مطهری در حاشیه نمایشگاه کتاب تهران، گفت: امام (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند که مبنای انقلاب اسلامی، آثار شهید مطهری است. استاد بین دین و هنر، دین و حکمت، دین و جامعه، دین و روانشناسی و دین و تمدن پیوند زده است.


آثار شهید مطهری مبنای انقلاب اسلامی است

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (آتی بوک)، مجتبی مطهری، فرزند شهید مرتضی مطهری در حاشیه بازدید از سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور در تحریریه آتی بوک، با اشاره به کتاب جدید شهید مطهری با عنوان «انقلاب اسلامی از دیدگاه فلسفه تاریخ»، گفت: استاد مطهری در این اثر ابتدا انقلاب را تعریف و انواع مختلف آن‌ از جمله انقلاب صنعتی، اجتماعی، فرهنگی تا انقلاب اسلامی را معرفی کرده و در ادامه آینده انقلاب اسلامی را از نگاه تاریخ پیش‌بینی می‌کند.
 
وی ادامه داد: نبود شهید مطهری خیلی به انقلاب صدمه زد و وجود ایشان امروز غنیمتی به حساب می‌آمد. حضور شهید مطهری در رشد و تکامل انقلاب تاثیرگذار بود. امیدوارم خداوند به لطف و کرم خود این‌گونه خسران‌ها را جبران کند. امروز این آثار به جامعه ما امید، فکر، رشد فرهنگی و سرمایه می‌دهد.
 
این استاد دانشكده الهيات دانشگاه علامه طباطبايی، بیان کرد: هنوز یادداشت‌ها، مجموعه آثار و نوارهای پیاده نشده سخنرانی‌های استاد در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصاد باقی مانده که به مرور منتشر خواهد شد. از دل این مباحث پس از گذشت سال‌ها، هنوز می‌توان مباحث جدیدی استخراج کرد. این همه نوشته و یادگار از ایشان شگفت‌انگیز و برای آینده جامعه و فرهنگ ما به‌عنوان یک سرمایه محسوب می‌شود.
 
مطهری افزود: امام (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند که مبنای انقلاب اسلامی، آثار شهید مطهری است. استاد بین دین و هنر، دین و حکمت، دین و جامعه، دین و روانشناسی و دین و تمدن پیوند زده است. ایشان یک روشنفکر دینی به معنای حقیقی بود. ایشان مانند امام (ره) به موسیقی سنتی و اخلاقی معتقد بود و آن‌را از موسیقی غِنا جدا می‌کرد. حجاب را در قالب‌های مختلف چادر، مانتو و روسری، پالتو و روسری می‌دید که مورد تایید امام خمینی (ره) نیز بود. 
 
وی گفت: استاد در زمینه‌های دیگری همچون فقه، انقلاب، فلسفه تاریخ، فکری و عقیدتی و تاریخی و احیای تفکر اسلامی در حماسه حسینی، تفکر دینی، مبارزه با خرافات و عوامیت نیز بحث‌های زیادی داسته که در کتاب‌های ایشان منعکس شده‌اند.

 

 

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای آتی بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.